Kora – Koncert

19-08-2011, godz.
Amfiteatr Miejskiego Centrum Kultury, Drzymały (Park Siemiradzkiego), Gorzów Wielkopolski

Infografika o sprzedaży biletów na koncert Kory 19 sierpnia 2011KORA – pierwsza dama polskiego rocka, fenomenalna wokalistka zespołu Maanam, autorka oryginalnych tekstów, piosenek i wierszy, pierwsza polska hipiska. Zadebiutowała w 1976 roku z zespołem Maanam. Już na samym początku swojej kariery uznana została za niebywałe zjawisko wokalno-estradowe. Koncert w 1980 roku w Opolu był dla KORY momentem przełomowym. Na nowej fali polskiego rocka artystka stała się wielką gwiazdą, głosem całego pokolenia. KORA ma na swoim koncie szereg platynowych i złotych płyt, ponad 4000 tysiące zagranych koncertów w Polsce i za granicą, kilka milionów sprzedanych płyt, dziesiątki teledysków. KORA jako pierwsza artystka w Polsce podpisała kontrakt ze światową wytwórnią – RCA i Fuego oraz wydała trzy płyty na europejskich rynkach. Występowała także z aktorami Teatru Starego na festiwalu teatralnym we Włoszech w Spoletto z Mątwą Witkacego oraz była autorką programu telewizyjnego „Amory Kory”.

Każda płyta KORY to wielkie przeboje z doskonałymi tekstami i świetną muzyką. Do największych hitów należą m.in.: Boskie Buenos, Karuzela Marzeń, Oddech Szczura, Kocham Cię, Kochanie Moje, Szał Niebieskich Ciał, Lucciola, Lipstick on The Glass, Róża, Bez Ciebie Umieram. KORA obchodzi w tym roku 35-lecie pracy artystycznej. Jubileusz świętowała m.in. podczas festiwalu TOPtrendy 2011, gdzie wraz z zespołem zagrała specjalny recital. Emitowany na żywo koncert był wielkim sukcesem. Podczas występu KORA została uhonorowana trzema wyjątkowymi nagrodami. Prezydent Miasta Sopotu wręczył artystce Bursztynowego Słowika, Prezes SAWP, Ryszard Poznakowski – nagrodę specjalną dla „KORY – Pierwszej Damy Rocka”, a TV POLSAT – statuetkę TOPtrendy, dziękując za prawdziwość, wzruszenia i lekcję życia przekazywaną w utworach.

Obecnie KORA koncentruje się na trasie koncertowej po Polsce oraz pracuje nad nową płytą. Już niebawem w stacjach radiowych usłyszymy nowy singiel zapowiadający całkiem premierowy album KORY, który ukaże się jeszcze w tym roku. Jesień zapowiada się bardzo pracowicie: Artystka będzie promowała swoją najnowszą płytę, zagra koncerty w całym kraju oraz weźmie też udział w drugiej edycji Must Be The Music Tylko Muzyka.

www.kora.org.pl |Europenian flag

.