Muzyka w Katedrze

07-08-2014, godz. 19:00
Gorzowska Katedra, Obotrycka 10, Gorzów Wielkopolski

plakat muzyka_w_katedrzeIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Muzyka w Katedrze

Fundacja Ars Activa oraz Miejskie Centrum Kultury zapraszają na III Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej „Muzyka w Katedrze”, który odbędzie się od 10 lipca do 11 sierpnia 2014 w Gorzowskiej Katedrze w kolejne czwartki zawsze o godz 19:00.

Festiwal to przedsięwzięcie artystyczne w Gorzowskiej Katedrze mające na celu prezentacje koncertów muzyki organowej i kameralnej o wysokim poziomie artystycznym. Festiwal odbywać się będzie po raz trzeci. Tegoroczna edycja festiwalu ma za zadanie ukazywać Gorzów jako „miasto dwóch historii”. Dlatego w 6 koncertach festiwalowych wystąpią artyści z Polski i Niemiec, ale nie tylko, będą też muzycy ze Słowacji, Stanów Zjednoczonych i Szkocji. Dodatkową atrakcją będzie słowo wiążące o historii Gorzowskiej Katedry

Na Koncercie Inauguracyjnym wystąpi wybitny organista ze Słowacji Stanislav Surin towarzyszyć mu będą tenor ze Stanów Zjednoczonych Andrzej Stecoraz na skrzypcach Mariusz Monczak. W programie koncertu utwory m.in J.S.Bacha, L.Janacka, Ch. Gounoda H.M.Góreckiego, F.Borowskiego.

Stanisław Surin ukończył Konserwatorium w Bratysławie i w Wiedniu. Z recitalami występował w wielu europejskich krajach oraz w USA, Kanadzie i Meksyku. Jako solista występował wielokrotnie z Słowacką Orkiestrą Symfoniczną. Ponadto zajmuje się pracą pedagogiczną i komponowaniem.

Andrzej Stec, tenor liryczny studiował wokalistykę w różnych amerykańskich instytucjach muzycznych, w 2009 otrzymał tytuł doktora muzyki z Uniwersytetu Montrealskiego. Wyspecjalizował się repertuarze pieśni klasycznych. Wystąpił tez w wielu produkcjach operowych m.in. jako Romeo w Romeo i Julii, Artur z I Puritani, Barinkay z Barona Cyganskiego, Alfreda z Trawiaty. Wielokrotnie wykonywał tez repertuar barokowy z różnymi amerykańskimi orkiestrami kameralnymi.
Mariusz Monczak, skrzypce, dyrektor artystyczny festiwalu.

Na wszystkie koncerty wstęp wolny, wszystkich serdecznie zapraszamy.

Więcej Informacji: Ewa Monczak, 796969558 monczak@hotmail.comEuropenian flag

.