PALINDROME (Austria) + Appleseed – KONCERT ODWOŁANY

22-04-2011, godz.
Klub Muzyczny MCK – Magnat, Drzymały 26, Gorzów Wielkopolski

Zespół PALINDROME właśnie poinformował nas o tym, iż został okradziony z całego sprzętu i nie może wystąpić dzisiaj w Magnacie. O tym czy koncert odbędzie się w innym terminie poinformujemy Was wkrótce. 
Bilety 10 zł.

PALINDROME  opublikował swój pierwszy album  „Profit vs. WoMankind” w październiku 2009 roku. Wiedeńczycy grają progresywnego rocka w aranżacjach łącząc world music, jazz, metal, pop i funk. Stylistycznie nawiązują do takich zespołów jak The Mars Volta, PJ Harvey, Mr. Bungle lub Naked City.

Austriacka prasa o zespole :

„Artrock podobny do Mars Volta z krytycznymi tekstami z Wiednia”  Kurier (29. Nov. 2009)
„…dużo niesamowitych akcentów z imponującym muzycznym performancem”      Gitarre & Bass (05/10)
„Kreatywny zespół, który wyraża swoje zróżnicowania poprzez muzykę” NÖN (50/2009)
„Eksytujące i wyjątkowe dzieło, które łączy style muzyczne wydawało by się nie do połączenia. Tworzy harmoniczną całość, która ciągle odsłania nowe aspekty, nawet jeśli się je słucha na okrągło.” EVOLVER Webzine (8. Apr. 2010)

http://www.palindrome.at/
http://www.myspace.com/palindromeaustria

APPLESEED powstał w 2000 roku. Od samego początku brzmienie zespołu inspirowane było dźwiękami największych grup lat 60-tych, 70-tych (Pink Floyd, Marillion, Yes, King Crimson, Led Zeppelin, Wishbone Ash, The Doors) oraz dokonaniami współczesnych nowatorów muzycznych (Archive, Aphex Twin, Future Sound of London, Mars Volta). Debiutancki LP „Night in Digital Metropolis” ukazał się w 2010 roku.

Czerpiąc z obfitych źródeł Appleseed zdołał stworzyć swój własny, indywidualny styl muzyczny, wykraczający poza ramy alternatywy i rocka progresywnego.

http://appleseed.pl/

http://www.youtube.com/watch?v=F2YrwEoUids&feature=player_embeddedEuropenian flag

.