Pogadaj ze mną! – koncert Wojciecha Młynarskiego z przyjaciółmi

31-03-2012, godz. 18:00
sala widowiskowa MCK, Drzymały 26, Gorzów Wielkopolski

Miejskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na koncert, który odbędzie się 31 marca b.r. w Sali Widowiskowej (ul. Drzymały 26). O godzinie 18:00 wystąpią przed Państwem: Wojciech Młynarski, Agnieszka Wilczyńska, Janusz Szrom, Włodzimierz Nahorny, Andrzej Łukasik, Sebastian Frankiewicz.

W prezentowanym programie usłyszą Państwo szesnaście najnowszych piosenek Wojciecha Młynarskiego, do których muzykę napisał Włodzimierz Nahorny. Koncert prezentowany jest w formie przedstawienia słowno – muzycznego i w całości oparty jest na materiale płyty „Pogadaj ze mną” oraz rozszerzony o tekst napisany także przez Wojciecha Młynarskiego łączący niezależne piosenki w całość tematyczną.

„Ten spektakl powstał z inspiracji muzycznej. Tekst jest tu służebny względem muzyki. Włodzimierz Nahorny dał mi 16 skomponowanych przez siebie melodii i dawno już nic mi się tak nie spodobało. W tych kompozycjach w rytmach bossa – novy, samby, swingu czy jazzowej ballady było mnóstwo liryzmu i dramatyzmu, delikatności i energii. Na te melodie chciałoby się śpiewać o miłości, radości, czułości i wiecznej potrzebie nadziei. To wszystko w tych melodiach usłyszałem i te treści starałem się odczytać w moich tekstach. Spróbowałem stworzyć w moich tekstach pewien świat ludzkich uczuć, które są uniwersalne. Reszty dokonali aranżerzy – K. Herdzin i A. Jagodziński, wszyscy świetni muzycy i wszyscy wykonawcy, których nazwiska znajdują się na okładce płyty.

Pozostaje pytanie, jaka jest artystyczna wartość tego przedsięwzięcia, czy trafia ono w gust i zapotrzebowanie publiczności? Tu odpowiedź nie jest prosta. Nam twórcom wydaje się, że to przedsięwzięcie będzie miało swoich odbiorców. Bo przy zalewie piosenki, która jest wytworem bieżącej mody, zawsze jest wysepka, na której znajdują się piosenki jak z tego przedstawienia. Piosenki nie schlebiając taniemu gustowi, odwołujące się do bardziej wysublimowanych uczuć. I co najważniejsze – napisane sercem i zabiegające o ludzkie serca. Na słuchanie takich właśnie piosenek chce Państwa namówić. Życzę przyjemnych wrażeń”. Wojciech Młynarski.

Wykonawcami koncertu są:

Wojciech Młynarski – narrator
Agnieszka Wilczyńska – śpiew
Janusz Szrom – śpiew
Włodzimierz Nahorny – fortepian
Andrzej Łukasik – kontrabas
Sebastian Frankiewicz – perkusja

Bilety w cenie: 45 zł – przedsprzedaż, 50 zł – w dniu koncertu do nabycia w siedzibie Miejskiego Centrum Kultury, ul. Drzymały 26

Serdecznie zapraszamy!Europenian flag

.