[:pl] Półfinał XVIII Konkursu Recytatorskiego o Laur Haliny Poświatowskiej[:]

21-11-2017, godz. 10:00
Klub Kultury MCK Jedynka, Chrobrego 9, Gorzów Wielkopolski

[:pl]Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp. serdecznie zaprasza do udziału w międzywojewódzkim XVIII Konkursie Recytatorskim o Laur Haliny Poświatowskiej. Półfinał odbędzie się 21 listopada 2017 r. (wtorek) o godzinie 10.00 w klubie kultury Jedynka MCK przy ul. Chrobrego 9.

Konkurs organizowany jest w pięćdziesiątą rocznicę śmierci tej wielkiej postaci literackiej i przeprowadzony będzie w kategorii dziecięcej (szkoły podstawowe) oraz w kategorii starszych. Instytucje delegujące typują do dwóch osób w jednej kategorii wiekowej. Należy przygotować recytacje poezji Haliny Poświatowskiej o czasie interpretacji do dwóch minut. Ocenie podlegać będzie stopień trudności tekstu, interpretacja, intonacja, dykcja i ogólne wrażenie artystyczne (inscenizacje są niewskazane i nie będą podlegać ocenie).

Zgłoszenia konkursowe należy przesłać listownie lub mailowo w terminie do 16 listopada 2017 r. do Miejskiego Centrum Kultury, ul. Drzymały 26, 66-400 Gorzów Wlkp., info@mckgorzow.pl. Dodatkowe informacje pod numerem 95 722 65 27 (klub Jedynka).

Finał konkursu odbędzie się w Świebodzinie 2 grudnia o godz. 11.00. Nagroda główna to dwudniowa wycieczka do Warszawy, zwiedzanie muzeów i udział w programie Radia Wnet i w kabarecie Pod Egidą. Oprócz nagród organizatorów przewidziano nagrody wojewodów lubuskiego i wielkopolskiego. Nagrodą specjalną jest pióro od Prezydenta Rzeczypospolitej dla laureata konkursu.

Inicjatorem konkursu jest Ogólnopolski Klub Poetów przy ZG ZLP. Patronaty honorowe nad całą imprezą roztaczają wojewodowie lubuski i wielkopolski, a patronat medialny  TVP3 Gorzów i Poradnik Bibliotekarza.

Dotychczas konkursy poświęcone były następującym postaciom polskiej kultury i literatury: Cyprianowi Kamilowi Norwidowi, Władysławowi Broniewskiemu, Konstantemu Ildefonsowi Gałczyńskiemu, Tadeuszowi Gajcemu, Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu, Jarosławowi Iwaszkiewiczowi, Janowi Lechoniowi, Stanisławowi Wyspiańskiemu, Zbigniewowi Herbertowi, Juliuszowi Słowackiemu, Janowi Kasprowiczowi, Jerzemu Liebertowi, Zygmuntowi Krasińskiemu, Kornelowi Makuszyńskiemu, Zdzisławowi Stroińskiemu, Stefanowi Żeromskiemu i ks. Janowi Twardowskiemu.

Teraz pora na Halinę Poświatowską, a także innych, wielkich klasyków.

Zapraszamy do osiemnastej edycji.

 

Regulamin: pobierz
Karta zgłoszenia: pobierz

21 listopada 2017, godz. 10:00, Klub Jedynka MCK, ul. Chrobrego 9.[:]


Europenian flag

.