Recital „Obejmij mój świat”

26-02-2022, godz. 17:00
Klub Kultury MCK Jedynka, Chrobrego 9, Gorzów Wielkopolski

Uwaga! Z przyczyn niezależnych od organizatora, recital „Obejmij mój świat” zaplanowany na 4 lutego został przełożony i odbędzie się 26 lutego (w sobotę) o godzinie 17:00 w Klubie Kultury MCK Jedynka.
Za zmiany przepraszamy!

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na recital poetycko-muzyczny „Obejmij mój świat”. Wystąpią Teresa Podemska-Abt i Kamil Abt.

„Obejmij mój świat” jest dwugłosem, dialogiem dwóch twórców, którzy spotkają się w wysublimowanym scenariuszu poetycko-muzycznym interpretującym kompleksowy świat rzeczywistości i snu, różnego rodzaju miłości, pasji i migracji. W zamyśle, recital jest realizacją zasadzoną na różnorodności tematycznej i barwności uczuciowo-psychicznej, gdzie (jak w codzienności!) unikalność i uniwersalizm, bunt i przyzwolenie, humanitaryzm i niesprawiedliwość manifestują się jednocześnie, przy czym, i z tego powodu, jednostka / podmiot ciągle zmienia tożsamość i nieustająco migruje od „wnętrza” do „zewnętrza” i odwrotnie, a także nie są jej / mu obce migracje społeczne i terytorialne. To usytuowanie jednostki / podmiotu utworu bywa bolesne, ale pozwala na nieskończone penetracje światów możliwych i niemożliwych, na odkrywanie głębi interpretacyjnej świata i jego obrazów tak w rzeczywistości jak w utworach artystycznych.

👉 Teresa Podemska–Abt jest doktorem filozofii w zakresie literatury, absolwentką uniwersytetów: Wrocławskiego, Adelajdzkiego i Południowej Australii. Jako pisarka, teoretyk, krytyk i socjolog literatury oraz socjolog edukacji tworzy w wielu gatunkach literackich, a także tłumaczy z literatury aborygeńskiej. Mieszka w Australii od ponad 41 lat. Polskę odwiedza często, ponieważ pracuje na zaprzyjaźnionych uniwersytetach i współpracuje ze środowiskiem literackim. Zajmuje się badawczo i pisarsko migracją i wielokulturowością australijską. Jej prace i wiersze publikowane są w wielu czasopismach, m. in. „Postscriptum Polonistyczne”, „Rozmowy o Komunikacji”, „Text Matters”, „Culture-History-Globalisation”, „Odra”, „Tygiel Kultury”, „Czas Kultury”, „Poezja dzisiaj”, „Metafora Współczesności”, „Poetrix”, oraz w wielu ważnych dla polskiej i polonijnej kultury periodykach internetowych: „Kobieta 50 plus”, „Polska Canada”, „Culture Avenue”, „Puls Polonii”, „Przegląd Australijski”.

👉 Kamil Abt – australijski gitarzysta polskiego pochodzenia, kompozytor, aranżer, absolwent australijskiej akademii muzycznej The Elder Conservatorium of Music. Występuje na scenie od dwudziestu lat, m. in. w Australii, Japonii i Europie. Karierę muzyczną zaczął w Australii w kwintecie hardbopowym Steva Mooneya Fifth House. Tam także założył i prowadził grupy Mosholu Parkway, Jazzyowski i SpeciaL K. Współpracował z Adamem Pagem, Danielem J. Rossem i Johnem Wilsonem. W Japonii występował m. in. w zespole słynnego japońskiego saksofonisty Hiroshi’ego Yaginuma oraz w kwartecie Atsushi’ego Matsunaga. W 2013 wydał pierwszą płytę własnych kompozycji autorskich zatytułowaną „Smokin’ It Up”. Rok później nagrał płytę interpretacji mniej znanych standardów jazzowych „Kung Fu Jazz”. Od 2014 mieszka w Polsce, gdzie współpracuje z takimi wybitnymi muzykami jak Andrzej Michalak, Anna Rejda, Przemysław Michalak oraz Piotr Szwec. W 2018 z Anną Rejda wydał płytę „Osobliwości”, tygiel autorskich utworów, inspiracji, przeżyć, ludzi i sytuacji, jakie napotkali na swojej drodze.

👉 Moderator spotkania: Beata Patrycja Klary.
📆 4 lutego 2022
godzina: 18:00.
👉 Klub Kultury MCK Jedynka, Chrobrego 9.
Wstęp darmowy.


Europenian flag

.