Scena na scenie – THE DUMPLINGS

08-07-2017, godz. 09:00
Amfiteatr Miejskiego Centrum Kultury, Drzymały (Park Siemiradzkiego), Gorzów Wielkopolski

Do Amfiteatru MCK wraca w lipcu cykl koncertów „Scena na scenie”. Jako, że nasze miasto obchodzi 760-lecie oddaliśmy pole głównie gorzowskim artystom. Jedynie koncert inaugurujący obsadzi The Dumplings – zespół o który zabiegaliśmy od dwóch lat. Na te szczególne, klimatyczne i cieszące uznaniem koncerty wprowadzamy w tym roku niewielką odpłatność.

08.07. 2017 r. godzina 21:00
„Scena na scenie” w Amfiteatrze MCK

THE DUMPLINGS

Duet tworzą Justyna Święs i Kuba Karaś.
Młodzi muzycy pochodzą z Zabrza. Poznali się na jednym z konkursów muzycznych a połączyły ich skrzypce i Yann Tiersen, którego Justyna miała na tapecie swojego telefonu.
Nowoczesna elektronika nasiąknięta głębokim basem. Intensywność emocjonalna przełożona na teksty opisujące mikrokosmos relacji międzyludzkich z perspektywy młodych ludzi. Taneczny smutek i chwytliwe melodie.

Justyna Święs (śpiew i teksty) i Kuba Karaś (muzyka i teksty) udowodnili, że potrafią przemawiać własnym głosem bez niepotrzebnych kompromisów.
Po pracowitych trzech latach mają na swoim koncie dwie płyty: “No Bad Days”(2014), “Sea you later”(2015), “Sea you later – edycja specjalna”, którą promuje singiel “Kto Zobaczy” (2016) i Fryderyka w kategorii Debiut za 2014 rok. Sami piszą teksty, komponują i grają na instrumentach. Rozwijają się nie tylko w Polsce ale i za granicą.
Zagrali na znaczących festiwalach międzynarodowych takich jak: Sziget Festival (Węgry), The Great Escape (Brighton) czy SXSW (Austin, Texas).
W tym roku po raz kolejny wystąpili na SXSW, czyli największym festiwalu w Austin, TX, tym razem z trzema showcase’ami.

bilety: 20 zł do nabycia w kasie MCK od 8:00 do 16:00 i przed koncertem.


Europenian flag

.