Slajdowisko MultiKulti Online – Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady.

16-11-2020, godz. 18:00
Internet,

Wydarzenie online dostępne na stronach Facebook MCK Gorzów i Stones on Travel.
Zapraszamy 16 listopada na Slajdowisko MultiKulti. Spotkają się z nami Stons on Trawel – Ola Synowiec i Arkadiusz Winiatorski którzy opowiedzą o swojej podróży przez Amerykę. Podróż Roku National Geographic Traveler 2020 Nagroda im. Tony’ego Halika 2020.
Arek Winiatorski po przejechaniu Ameryki Południowej autostopem stwierdził, że wciąż porusza się za szybko. By jeszcze lepiej poznawać świat, postanowił od Panamy przemierzać go… PIESZO! Przeszedł całą Amerykę Centralną i to wcale nie najprostszą drogą, bo przez góry, zdobywając po drodze najwyższy szczyt każdego odwiedzanego kraju. Na południu Meksyku poznał miłość swojego życia – Olę Synowiec, z którą przemierzył pieszo kolejne 7 tysięcy kilometrów, aż do Kanady. Razem zmierzyli się z własnymi słabościami, niebezpieczeństwami drogi, pustyniami, mrozami, ruchliwymi metropoliami i sięgającymi 3000 metrów przewyższeniami.
35-45 kilometrów – tyle średnio Ola i Arek przechodzili w ciągu dnia. Spędzali noce w miejscowościach, gdzie nikt się nie zatrzymuje. Słuchali historii życia zwykłych ludzi, bo to właśnie oni byli najważniejsi w tej podróży. Rozmawiali z rolnikami na polach, protestującymi blokującymi drogi i migrantami przemierzającymi tę samą trasę co oni. Poznawali to, co zwykle w podróży rozmazuje się za szybami pędzących samochodów. To, co na poboczu Ameryk. Ola i Arek podczas tej wyprawy zakochali się nie tylko w sobie, w Amerykach i w życiu, ale przede wszystkim w chodzeniu. Wierzą, że 5km/h to najlepsza, najbardziej naturalna prędkość. Do poznawania świata, do poznawania ludzi, do poznawania siebie.
Arkadiusz Winiatorski – edukator filmowy, organizator wydarzeń kulturalnych oraz sportowych, autor artykułów podróżniczych.
Uzależniony od górskich wycieczek, wolontariatu oraz autostopu, który zaraz po chodzeniu uważa za najlepszy środek przemieszczania się.
Ola Synowiec – latynoamerykanistka, dziennikarka pisząca dla polskiej prasy o Meksyku. Autorka przewodników po tym kraju, strony Mexico Magico Blog i książki “Dzieci Szóstego Słońca. W co wierzy Meksyk” (Wydawnictwo Czarne, 2018)
16 listopada 2020, godzina 18:00
Wydarzenie online dostępne na stronach Facebook MCK Gorzów i Stones on Travel.Europenian flag

.