Slajdowisko MultiKulti online: „Dlaczego wyrzucamy? Po smakołyki na śmietniki”

30-03-2020, godz. 19:30
Przestrzeń Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, Gorzów Wielkopolski

Slajdowisko MultiKulti online
Zdzich Rabenda
„Dlaczego wyrzucamy? Po smakołyki na śmietniki”

W czasach galopującego kapitalizmu, napędzającego gospodarki, konsumujemy coraz więcej dóbr. Znacznie więcej też wyrzucamy. Każdego roku 1/3 żywności produkowanej na świecie w celach spożywczych ląduje w koszu.

Mieszkańcy Europy i Ameryki Północnej marnują rocznie ponad 100 kg produktów, w Afryce subsaharyjskiej 6-11 kg na osobę. Wyrzucają wszyscy. Hipermarkety, dyskonty, osiedlowe sklepiki i gospodarstwa domowe.

W trakcie spotkania zajrzymy do polskich śmietników, odkrywając brutalną prawdę o skali marnotrawienia żywności w naszym kraju.

Poznamy też freegan i aktywistów społecznych, którzy nadają żywności i śmieciom drugie życie. Spotkaniu towarzyszyć będzie degustacja potraw.

Zdzich Rabenda – zawodowy gawędziarz, przewodnik, miłośnik sportów ekstremalnych, gór i fotografii. Od wielu lat próbuje zrozumieć świat. Na co dzień łączy swoje zainteresowania wraz z wykształceniem antropologa i animatora kultury.

Prowadzi na terenie całego kraju działalność edukacyjną pod szyldem TYŚ WIDZIOŁ, w ramach której realizuje prezentacje oraz warsztaty o tematyce etnologiczno-podróżniczej adresowane do dzieci i dorosłych.

Jego przygody można śledzić na: Takie tam Z tripa (fb.com/takietamztripa) oraz Tyś Widzioł – Podróże i Edukacja (www.tyswidziol.pl).

30 marca 2020, godz. 19:30, YouTube Takie tam Z tripa (link do transmisji znajdziecie także na naszym Facebooku).

Krótka zajawka:

https://www.youtube.com/watch?v=Juk6CwzK1dY&fbclid=IwAR2eneK2eNisPl4pNXW2-NQ7OYR_cBn_ENSkmsAInIpAW_4_v-KJLpKIAEo


Europenian flag

.