Slajdowisko MultiKulti – Wheelchairtrip II: 371 dni z Ziemi Ognistej na Alaskę

17-12-2021, godz. 19:00
Klub Kultury MCK Zodiak, Słoneczna 62A, Gorzów Wielkopolski

Wieńczącym cykl warsztatów „Artystyczne transkrypcje” wydarzeniem będzie slajdowisko podróżnicze ze specjalnym udziałem Michała Worocha – polskiego podróżnika, fotografa, wydawcy i autora książki „Krok po kroku. Z Ziemi Ognistej na Alaskę”. Michał Woroch to również twórca projektu Wheelchairtrip.
Od 2004 roku porusza się na wózku inwalidzkim. W ostatniej edycji Wheelchairtrip, która zakończyła się w 2018 roku, razem z Maciejem Kamińskim (również poruszającym się na wózku) w ciągu 371 dni specjalnie przygotowanym Landroverem Defenderem pokonał trasę Buenos Aires, Ushuaia, Deadhorse, Nowy Jork. Wyprawa została nagrodzona najbardziej prestiżowymi nagrodami w świecie podróżniczym: „Wyczyn Roku” Kolosy 2019 oraz „Podróż Roku” w plebiscycie Travelery National Geographic.

https://mckgorzow.pl/wp-content/uploads/2021/11/Miganie-20pik.jpg Uwaga: Slajdowisko dostępne dla niesłyszących i słabosłyszących – z tłumaczem PJM.
Obiekt MCK Zawarcie dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.

17 grudnia 2021 r.
godz. 19:00
MCK Zawarcie, ul. Wawrzyniaka 66a.
Wstęp wolny.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.


Europenian flag

.