Slajdowisko MultiKulti: Wielki Szlak Himalajski 2015 – 2019

17-02-2020, godz. 18:00
sala widowiskowa MCK, Drzymały 26, Gorzów Wielkopolski

Slajdowisko MultiKulti
Bartosz Malinowski
Wielki Szlak Himalajski 2015 – 2019. Etap III – Pakistan i Królestwo Bhutanu

Bartosz Malinowski w ciągu 5 lat przemierzył 3500 km, podążając najwyższym i jednym z najbardziej niezwykłych i różnorodnych łańcuchów górskich na świecie. Trasa Wielkiego Szlaku Himalajskiego prowadziła przez Nepal, Indie, Kaszmir, Pakistan i Bhutan.

W większości wypraw towarzyszyła mu Joanna Lipowczan. We dwójkę pokonali blisko sto wysokich przełęczy, niezliczoną ilość rwących rzek i lodowców, a w namiocie spędzili ponad 200 nocy. Wędrowali przez ośnieżone góry, błotniste dżungle, pustynie i lodowce. W śniegu, w deszczu i we mgle, w upale i w mrozie.

Pełna zwrotów akcji historia czterech wypraw w Himalaje, to niezapomniane przygody, spotkania z gościnnymi i życzliwymi ludźmi, obcowanie z różnymi kulturami, językami i religiami oraz niezwykłymi, przepięknymi krajobrazami najwyższych gór świata. To również historia o niezwykłej pasji, wielkiej miłości do gór oraz sile i determinacji w dążeniu do celu.

Głównym motywem prezentacji będą opowieści z dwóch ostatnich wypraw do Pakistanu i Bhutanu, ale nie zabraknie również wspomnień z wypraw do Nepalu, Indii i Kaszmiru. Podsumowanie pięciu lat na himalajskim szlaku to doskonała okazja do poznania całych Himalajów.

17 lutego 2020, godz. 18:00, Sala Widowiskowa MCK, ul. Drzymały 26.
Wstęp wolny.Europenian flag

.