Śniadanie na trawie

18-08-2019, godz. 10:00 - 14:00
Park Górczyński,

Miejskie Centrum Kultury zaprasza serdecznie na Śniadanie na trawie. Tym razem widzimy się w Parku Górczyńskim w godzinach 10:00 – 14:00. Zabierzcie ze sobą koce. Zjedzmy razem śniadanie na trawie, grillujmy, kosztujmy lokalnych specjałów.

Podobnie jak podczas poprzednich spotkań, również i tym razem zapraszamy na wspólną sesję jogi. Jako atrakcję Studio Sufit zabiera swoje magiczne krzesełko. Jeśli nigdy nie stałeś/aś na głowie z nami możesz poczuć, jak to jest wyrzucić nogi w niebo. Do zobaczenia na macie.

Śniadanie to pierwsze źródło energii, powinno być wartościowe i bogate w witaminy. Jak wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe? Co zrobić, aby dzieci chętniej sięgały po warzywa i owoce? Czy niejadka uda nam się przechytrzyć? Zabawa – słowo klucz. Zabawmy się w zdrowe jedzenie! Pozwólmy sobie na długie śniadania chociaż raz w tygodniu i pobudzajmy nie tylko apetyt ale też kreatywność dzieci. Przecież jedzenie to przyjemność! Zapraszamy na warsztaty kulinarne z Martą Danielak, na których przyrządzimy Owocowe Party (owocowe szaszłyki, kolorowe koktajle, tort z arbuza, owoce na patyku w polewie czekoladowej, słodkie paluszki).

Przez cały czas trwania wydarzenia dzieci będą mogły słuchać bajek czytanych przez Klub Czytających Rodzin „Gorzowskie Czytanki”. Wakacje to czas podróżowania, niesamowitych wypraw i ciekawych wycieczek. Jeśli spędzamy je z rodziną czas ten jest jeszcze przyjemniejszy. Razem z Fenkiem i jego rodzicami wyruszamy w dalszą podróż. Śmiechu będzie co niemiara, a i przygody fantastyczne. Dowiemy się jakie niedźwiedzie są w jaskini, co za przyjemności czekają na nas w Łodzi, poznamy wikingów z Jomsborga oraz dowiemy się o jaki list z Duszników Zdrój chodzi. Zapraszamy Was, Małych i Dużych na rodzinne czytanie na śniadaniu. Zabierzcie koce, kanapki i ruszamy!

Harmonogram spotkania:
11:30 – 12:00 – Niedźwiedzie w jaskini. Zajęcia Plastyczne.
12:15 – 12:45 – Przyjemności w Łodzi. Zajęcia Plastyczne.
13:00 – 13:30 -Wikingowie Jomsborga. Zajęcia Plastyczne.

Ponadto zapewnimy inne atrakcje na świeżym powietrzu, głównie z myślą o dzieciach:
– bańki mydlane
– hula-hop
– skakanki
– tablice kredowe
– dmuchańce

Wystawcy:
– Browar Łąkomin
– Gospodarstwo Agroturystyczne „Suchower”, mający w swojej ofercie miód
– Wołowóz
– Mini Donuts King
– wędliny od firmy Tradycja
– Kuchnia Społeczna Gorzów

WYDARZENIE FB

18 sierpnia 2019, godzina 10:00, Park Górczyński.
Wstęp wolny.


Europenian flag

.