ODWOŁANE – Spektakl „MEiL”

21-03-2020, godz. 18:00
sala widowiskowa MCK, Drzymały 26, Gorzów Wielkopolski

Prezydent Miasta podjął decyzję dotyczącą zamknięcia w Gorzowie placówek oświatowych, kultury i sportu z uwagi na zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wszystkie placówki oświatowe zostaną zamknięte na dwa tygodnie, do 25 marca.

W związku z powyższym odwołane zostaje poniższe wydarzenie.


Spektakl „MEiL”

Stowarzyszenie Art-Drama wraz z Miejskim Centrum Kultury w Gorzowie organizują wydarzenie dobroczynne, z którego dochód zostanie przekazany na szczytny cel, jakim jest wsparcie zbiórki naszego przyjaciela, Pana Dariusza Waldemara, który wygrawszy z nowotworem złośliwym płuc, wciąż walczy o powrót do zdrowia.

Wygrał z chorobą, usunięto mu lewe płuco, jednak prawe płuco jest niewydolne oddechowo z powodu POChP (Przewlekła obturacyjna choroba płuc), która jest zatrzymywana w pewnym stopniu rozwoju choroby farmakologicznie. Dariusz oczekuje na przeszczep. Przeszczep płuc to rozwiązanie dla niewielkiej liczby pacjentów z POChP, stosowane wyłącznie w przypadku gdy zawiodą inne metody leczenia (w tym rehabilitacja oddechowa). W większości krajów obowiązuje górna granica wieku, do której pacjenci kwalifikują się do przeszczepienia, ponieważ starsze osoby mają mniejsze szanse na przeżycie. Dlatego pan Dariusz szuka pomocy za granicą. Cały czas można wpłacać pieniądze za pośrednictwem portalu zrzutka.pl do czego bardzo zachęcamy.

Więcej informacji pod linkiem: LINK DO ZBIÓRKI

Dramat napisany na początku lat 90-tych, przez Artura Nełkowskiego. Opowiada o Meilu, młodym artyście malarzu (Mikołaj Kwiatkowski), który wraz ze swoim przyjacielem Kailem (Dominik Jakubczak), pisarzem, pracują na myjni samochodowej. Obaj młodzieńcy są również współlokatorami, wiodą całkiem beztroskie życie, pełne wszystkiego z czym wiąże się młodość, a także pełne artystycznych inspiracji. Pewnego razu, pod wpływem natchnienia, Mail maluje przy pomocy całego swojego ciała, dzieło swojego życia – ręce złożone do modlitwy. Postanawia sprzedać obraz Mariuszowi (Paweł Caban) właścicielowi jednej z najlepszych europejskich galerii, nie wie jednak jeszcze, jak ta decyzja wpłynie na jego przyszłość, i jego bliskich.

Scenariusz i Reżyseria – Artur Nełkowski
Scenografia – Joanna Sapkowska-Pieprzyk
Muzyka – Mikołaj Kwiatkowski & Mateusz Kwiatkowski
Asystent reżysera – Dominik Jakubczak

Obsada
Mikołaj Kwiatkowski
Dominik Jakubczak
Paweł Caban
Karol Puścizna
Aleksandra Benowska
Helenka Sługocka

Obsługa techniczna – Natalia Skubiszyńska

21 marca 2020, godz. 18:00, Sala Widowiskowa MCK, ul. Drzymały 26.

Bilety: 30 zł (dochód ze sprzedaży w całości przeznaczony na cel charytatywny – zbiórka pana Dariusza Małasa) do nabycia w kasie MCK przy ul. Drzymały 26 oraz na portalu kupbilecik.pl.

Trailer spektaklu:Europenian flag

.