Spektakl poetycko-jazzowy „Ich szczęście”

13-02-2024, godz. 17:00
Klub Kultury MCK Jedynka, Chrobrego 9, Gorzów Wielkopolski

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na przedwalentynkowy spektakl poetycko-muzyczny, w którym wiersze swoje i Teresy Podemskiej-Abt będzie prezentować Justyna Paluch. Muzyka – Kamil Abt.

Listy są połączeniem myśli, filozofowania, twórczości i dialogu z drugim człowiekiem. To dzielenie się sobą, zainteresowanie kimś. To endorfiny, trochę bajka, a trochę spowiedź.
Coś, co mnie zachwyci, natychmiast inspiruje do tworzenia i działania, rzeźbienia w słowach. Szukania w dźwiękach. Bo słowa to mowa. Brzmienie.

Na takiej konwersacji – muzyce jazzowej i słowie – opiera się spektakl „Ich szczęście”. Nasze światy się przeplatają na scenie, wychodzą poza scenę oraz w światy Teresy, Kamila i moje. Bo scena jest wszędzie. Także tam, gdzie odbiera nasze rozmowy publiczność, która zaproszona do ich środka, nie tylko ogląda i słucha, ale – zanurzona w jazzie – jest wewnątrz i pomiędzy nami i przestrzeniami i światami, które tworzymy, a także – w tych realnych Polski i Australii jednocześnie.

To nie jest „korespondencja” wprost, oczywista, między dwiema kobietami, ponieważ Teresa pisała wiersze do innego adresata w innym czasie i przestrzeni, ja, czytając te teksty dużo później odpowiadałam. To trochę tak, jakby persony poetyckie mówiły do innych adresatów, a poetki porównywały doświadczenia, a później dopiero odpowiadały sobie. Całość łączy się z muzyką Kamila Abta, ponieważ w życiu każdej z nas muzyka jest trochę jak powietrze, ta ścieżka dźwiękowa tworzy nam obu naturalną przestrzeń do życia i korespondencji, między Polską a Australią.
Ale jest to też spektakl o miłości.

13 lutego 2024, godzina 17:00
Klub Kultury MCK Jedynka, ul. Chrobrego 9
Wstęp wolny.


Europenian flag

.