Spektakl Teatru Malowanego Piosenkami – SIOSTRA PTAKÓW

19-12-2021, godz. 11:00
MCK, Drzymały 26, Gorzów Wielkopolski

Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie zaprasza 19 grudnia (niedziela) o godz. 11.00 na spektakl Teatru Malowanego Piosenkami p.t. „SIOSTRA PTAKÓW”.

Przedstawienie inspirowane „Baśnią przed baśniami” Jerzego Ficowskiego, z piosenkami Marii Jenny Burniewicz i Marty Andrzejczyk, ilustracje Iga Bielak-Andrzejczyk i Marta Andrzejczyk, scenariusz, reżyseria i wykonanie: Marta Andrzejczyk.

Spektakl inspirowany jest opowiadaniem ze zbioru baśni cygańskich Gałązka z drzewa słońca  Jerzego Ficowskiego i opowiada historię romskiej dziewczyny i jej dziadka, którzy posiedli umiejętność rozumienia mowy ptaków oraz Jurka, który dołączył do nich aby dowiedzieć się skąd wzięły się baśnie. Siostra ptaków prezentowana jest w konwencji teatru opowieści i ilustracji, wywodzącym się z Japonii-teatrze kamishibai. Spektaklowi towarzyszą piękne piosenki śpiewane między innymi w języku Romów oraz wiersze Papuszy-romskiej poetki przez wiele lat związanej z Gorzowem Wlkp.

Podczas spektaklu dzieci poznają sztukę teatru kamishibai, tworzą ptasie ilustracje, uczą się rozpoznawać głosy ptaków oraz przekonują się, że wystarczy wypuścić ze swoich rąk ptaka wyobraźni aby zacząć tworzyć i być szczęśliwym.

Wstęp wolny, obowiązują zaproszenia.

Zaproszenia do odbioru w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury, ul. Drzymały 26, od poniedziałku do piątku od godziny 9:00 do 15:00.


Europenian flag

.