Spotkania Grup Jasełkowych – eliminacje powiatowe

11-01-2018, godz. 10:00
sala widowiskowa MCK, Drzymały 26, Gorzów Wielkopolski

Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze oraz Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp. zapraszają do udziału w Spotkaniach Grup Jasełkowych, które są okazją do prezentacji różnorodnych widowisk związanych tematycznie z obrzędami i zwyczajami okresu Bożego Narodzenia.

Spotkania Grup Jasełkowych są elementem Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2018, realizowanego w województwie lubuskim. Ich celem jest tworzenie warunków do rekonstruowania i kontynuacji obrzędów i zwyczajów ludowych oraz wykorzystania ich jako źródła inspiracji w działalności artystyczno-wychowawczej, dydaktycznej i pedagogicznej. W spotkaniach biorą udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, tworzący grupy kolędnicze, herodowe, teatry jasełkowe, przedstawienia „szopkowe” lub współczesne widowiska bożonarodzeniowe.

Eliminacje powiatowe dla wykonawców z miasta Gorzowa Wlkp. organizuje Miejskie Centrum Kultury.

11 stycznia 2018, godz. 10:00, Sala Widowiskowa MCK, ul. Drzymały 26. 

Zgłoszenia – do 8 stycznia na załączonej karcie uczestnika, pocztą tradycyjną – Miejskie Centrum Kultury, ul. Drzymały 26, 66-400 Gorzów Wlkp., lub elektroniczną – konradstala6@wp.pl.

Do pobrania:

REGULAMIN

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Zapraszamy!


Europenian flag

.