Spotkania ze sztuką – Od akademii do impresji

25-04-2017, godz. 17:00
Inkluzywna Pracownia Edukacji Artystycznej MCK, Chrobrego 13, Gorzów Wielkopolski

Spotkania ze sztuką - Od akademii do impresji

Studio Plastyki – Inkluzywna Pracownia Edukacji Artystycznej MCK, ul. Chrobrego 13, zaprasza 25 kwietnia 2017 r. (wtorek) o godz. 17.00 na wykład z cyklu Spotkania ze sztuką – pt. „Od akademii do impresji”.

Okres akademizmu w malarstwie trwał od XVII do XIX wieku, kiedy to następują znaczące zmiany w strukturach społecznych, świadomości mieszkańców rozwijających się miast oraz następuje znaczący rozkwit przemysłu i nauki. Wraz z tymi zmianami uwidacznia się też inne spojrzenie artystów na proces malarski i motywy twórczości. Wyraźne zmiany dotyczą techniki, narzędzi malarskich, ale przede wszystkim zasad tworzenia obrazów. Konsekwencje tej rewolucji artystycznej możemy obserwować również w sztuce współczesnej.

Charakterystykę różnic i konsekwencji zmian przełomu epok, myślenia i tworzenia oraz efektów malarskich omówi w autorskim wykładzie znana i ceniona w środowisku malarka Klara Rawicz-Lipińska. Udział w spotkaniu polecamy ludziom kultury, uczniom, studentom oraz wszystkim zainteresowanym zgłębianiem wiedzy o kulturze.

Wstęp wolny.
Zapraszamy!

 


Europenian flag

.