ODWOŁANE – Światowy Dzień Poezji 2020

20-03-2020, godz. 17:00
Klub Kultury MCK Jedynka, Chrobrego 9, Gorzów Wielkopolski

Prezydent Miasta podjął decyzję dotyczącą zamknięcia w Gorzowie placówek oświatowych, kultury i sportu z uwagi na zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wszystkie placówki oświatowe zostaną zamknięte na dwa tygodnie, do 25 marca.

W związku z powyższym odwołane zostaje poniższe wydarzenie.


Światowy Dzień Poezji świętujemy w Gorzowie 20 marca dwoma spotkaniami. O godzinie 17:00 odbędzie się happening „Pudełko z poezją”. Poeci wywieszą w przestrzeni miejskiej „Kwadratu” swoje wiersze oklejone na kolorowych pudełkach. Będą one swobodnie dostępne mieszkańcom chętnym do zapoznania się z nimi. Godzinę później, w cyklu „Literat i jego… muzyk” zaprezentują się Katarzyna Georgiu i Magdalena Hałajda. Obie Panie współpracują ze sobą tworząc muzykę do utworów literackich Katarzyny Georgiu.

Magdalena Hałajda na co dzień pracuje w dużej międzynarodowej firmie, lecz w wolnych chwilach poświęca się swoim zwierzętom oraz muzyce (graniu na gitarze i śpiewie). Z Katarzyną Georgiou współpracuje już cztery lata, wcześniej brała udział w Chórze Komentujących Wrocławian, który był projektem Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu.

Katarzyna Georgiou – wrocławska poetka, ur. 06. 01. 1968 roku we Wrocławiu, absolwentka Seneca College w Toronto, nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz anglista, z zamiłowania animator kultury, inicjatorka „Strefy Bałaganu” – warsztatów literacko-plastycznych, wieloletnia wolontariuszka, działaczka na rzecz rozwoju środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym (tereny wiejskie, domy dziecka i świetlice środowiskowe). Członkini Stowarzyszenia Autorów Polskich od roku 2014. Współpracuje z Fundacją Atena i wrocławskim Stowarzyszeniem Twórców Kultury przy aktywizacji seniorów i społeczności lokalnych. Członkini Związku Literatów Polskich, Oddział Dolnośląski od 2018 roku.

Wiele lat spędziła na emigracji w Kanadzie, gdzie pracowała jako nauczyciel wychowania przedszkolnego w szkole laboratoryjnej Seneca College Lab School oraz jako wykładowca kursów ECE w Seneca College w Toronto. Ma również w swoim dorobku ponad 10 odczytów z warsztatami praktycznymi na temat projektów edukacyjnych z małymi dziećmi i edukacji sensoryczno-motorycznej na międzynarodowych konferencjach pedagogicznych organizacji zawodowej Association of Eary Childhood Education. Pobyt w Kanadzie to dla niej także okres fascynacji naukami i kulturą Indian. Po powrocie do Polski pracowała 14 lat w Niepublicznym Zespole Edukacyjnym Alis we Wrocławiu jako nauczyciel. Obecnie zajmuje się tylko pracą autorską.

Współzałożycielka Biblioteki Obywatelskiej w Potaszni, gmina Milicz wraz ze Stowarzyszeniami Brapoja i Sztukater, w którym przez 4 lata była odpowiedzialna za kontakty międzynarodowe i tłumaczenia anglojęzyczne, między innymi służąc jako tłumacz spotkań Grahama Mastertona w czasie jednej z jego literackich wizyt we Wrocławiu i Strzelinie.

Autorka książek ilustrowanych sztuką dziecięcą, humorystycznych wierszy w języku angielskim oraz tomików poetyckich inspirujących każdego czytelnika. W jej dorobku znajdziemy książki poetyckie:

„Drzewa kochać potrafią” (Wrocław 2017),

„Komu mruczy kot” (Wrocław 2016),

„Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem” (Wrocław 2013),

„Dychotomia Mojej Kobiecej Natury” (Tolkmicko 2010),

oraz cztery tomiki wierszy dla dzieci:

„Strefa Bałaganu” (Wrocław 2013),

„Dziecięcy Świat – wiersze dla smyków z wyobraźnią” (Tolkmicko 2010),

„Funky Poems Treasury” (Wrocław 2014),

„Imagination’s Light” (Warszawa 2011),

a także album dla kobiet „Czas obietnicy – Macierzyństwo magiczne” (Warszawa 2010).

 

Zapraszają: Miejskie Centrum Kultury i poetka Beata Patrycja Klary

20 marca 2020, godz. 17:00, Klub Kultury MCK Jedynka, ul. Chrobrego 9.

Wstęp wolny.


Europenian flag

.