Tango / Bolero

17-06-2017, godz. 17:00
Teatr im. J. Osterwy, Teatralna 9, Gorzów Wielkopolski

W czerwcowy weekend 17 i 18 czerwca na deskach Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. będą mieli Państwo niezwykłą okazje zobaczyć dwa widowiska taneczne Teatru Lüneburg w choreografii Olafa Schmidt’a oraz sceny taneczne opracowane przez tancerzy.

Zapraszają: Miejskie Centrum Kultury i Teatr im. J. Osterwy!

17.06.2017. godz. 19.00 Teatr im. J. Osterwy

W pierwszej części spektaklu tancerze baletu przedstawią sceny taneczne we własnej choreografii. Przemyślane i dopracowane inscenizacje taneczne są przykładem nowoczesnego teatru tańca. Wesołe i pełne humoru scenki przeplatają się z melancholijnymi improwizacjami zaczerpniętymi z naszej codzienności oraz ukazują różnorodne charaktery tancerzy pochodzących z dziewięciu krajów położonych na czterech kontynentach.

Czas trwania: ok. 45min

Tango / Bolero

Marzenia, tęsknoty, melancholijne spojrzenie na świat – to wszystko charakteryzuje tanga Astora Piazzolli, które wypełnią drugą część widowiska. Rywalizacja między mężczyznami odgrywa w nich taką samą rolę, jak milcząca walka o dominację pomiędzy mężczyznami, a kobietami. Uwodzenie i pożądanie stale spotykają się tu z uczuciami samotności i smutku.

Zwieńczeniem wieczoru będzie słynne Bolero Maurice’a Ravela. W lokalu tanecznym spotyka się jedenaście osób, również oni są samotni, oni także poszukują swojego miejsca w życiu. Typ macho i ktoś nieśmiały, samotny wilk, dziwak i cudzoziemiec, dziewczyna podpierająca ściany na dyskotekach i sex-bomba. Oni wszyscy szukają spotkań, potrzebują kontaktu, od pierwszych nieporadnych prób tanecznych aż do wielkiego wspólnego finału.

Czas trwania: ok. 45 min
Bilety w cenie 25 zł normalny oraz 20 zł ulgowy do nabycia w kasie Teatru im. J. Osterwy oraz w Infokiosku w Galerii Askana.

 

Balet Teatru Lüneburg prowadzony jest przez choreografa – Olafa Schmidta. Jego produkcje „Kaspar Hauser”, „Trzy siostry” i „Oresteja” przekonały nie tylko lüneburską publiczność, ale także prasę, która określiła zespół mianem „baletowego cudu na obrzeżach Hamburga”. Ten dziesięcioosobowy zespół wystawia każdego roku trzy premiery na dużej scenie oraz jedną produkcję młodych choreografów w ramach działalności małej sceny. Tutaj zobaczyć można również spektakle baletowe dla całej rodziny, takie jak „Aladyn”, „Królowa Śniegu” i „Pinokio”, które zawsze zdobywają serca młodszych widzów. Olaf Schmidt polega w swoich sztukach całkowicie na osobowości swoich tancerzy i ustawia zespół w centrum każdego nowego przedsięwzięcia scenicznego. Jego najnowsze dzieło, teatr tańca pt.: „Historia Blanche i Marie” z oryginalną muzyką Thomasa Dorscha, miał premierę w styczniu 2017 roku.


Europenian flag

.