VII Gorzowski Splin Festival

29-09-2023, godz.
30-09-2023, godz. 00:00
Klub MagnetOffOn, Jagiełły 11, Gorzów Wielkopolski Klub Sejf,

VII Gorzowski Splin Festiwal 29-30.09.2023
Bilety: https://stage24.pl/events/klub-magnetoffon-1505

Splin lubi być eksperymentalno-jazzowy, post rockowy, psychodeliczny, trochę rockowy, trochę elektroniczny i najlepiej nieoczywisty gatunkowo. Splin jak co roku poszukuje muzycznych zjawisk i próbuje zakorzenić na Lubuskiej Ziemi tradycję odkrywania nowych muzycznych obszarów. Na celowniku organizatorów są zespoły i wykonawcy rzadko odwiedzający nasze strony, artyści ze scen klubów studenckich i artystycznych środowisk wielkomiejskich, ale nie tylko… Siódma edycja w całości odbędzie się na terenie Łaźni, czyli w klubach MagnetOffOn i Sejf.
Festiwal odbywa się dzięki wsparciu finansowemu i organizacyjnemu Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp.

Wystąpią:
Spalarnia x Marcioz
Figger & Maja Laura
Temperatura Pokojowa
Olbrzym i Kurdupel
drewnofromlas
Bogdan Sekalski
good night chicken
Daniel Adamski
AMPACITY
Migdal
Cupak


Ampacity

Zespół założony w 2012 roku w Gdyni przez Piotra Paciorkowskiego, Wojciecha Lackiego, Jana Galbasa, Sebastiana Sawicza i Marka Kosteckiego, w swojej twórczości eksplorujący rejony rocka psychodelicznego, muzyki progresywnej i alternatywnej oraz space rocka. Wydana w 2013 roku debiutancka płyta “Encounter One” odbiła się szerokim echem wśród fanów alternatywnej muzyki gitarowej, co zaowocowało zaproszeniem na OFF Festival oraz liczne koncerty krajowe i europejskie. W przeciągu 4 lat działalności zespół wydał kolejne dwa wydawnictwa („Superluminal” w 2015 oraz „The Sum of All Flaws” z 2016 roku), po czym zawiesił działalność. W styczniu bieżącego roku Ampacity ogłosiło powrót na scenę w czteroosobowym składzie i zapowiedziało nowy album, który ukazał się 31 marca nakładem wydawnictwa Piranha Music.

—————————————————————————–
Good Night Chicken
Grający ciężką, psychodeliczną, głośną, szybką i bezpośrednią muzykę bydgoski duet grający od 2013 roku. Skład tworzą aktualnie Artur Kujawa (gitara, wokal, zabawki) i Tomasz Gołda (perkusja, perkusjonalia). Na koncie mają kilka albumów, trochę koncertów, parę występów na festiwalach, liczne ogłuszenia widowni na występach na żywo. Kontakt z muzyką duetu można porównać do sytuacji głębokiej zadumy nad stertą połowicznie zanurzonych w wodzie naczyń w zlewie w niedzielny, jesienny wieczór, sytuacji, w której dusza chce tańczyć w mokrym dymie, a ciało czeka kontakt z mętną wodą z resztkami jedzenia. Będzie bardzo głośno i intensywnie.
Muzyka zespołu:
EUDAJMONIA (album z 2019r., wyd. Prądy, alternative/garage/surf/indie/po polsku)
https://goodnightchicken.bandcamp.com/album/eudajmonia
SPOTIFY
https://open.spotify.com/artist/2ZaFIxH8vM7Rh1mAFacIhT…
YOUTUBE
https://www.youtube.com/@goodnightchicken3356

—————————————————————————–
Temperatura pokojowa
Jest nowym tworem na gorzowskiej scenie muzycznej. Otwartość muzyków na wpływy wielu nurtów muzycznych stworzył ciekawy dźwiękowy kolaż, pozwalający grupie uwolnić swoje nastroje. Gęste powietrze i surowe przestrzenie idealnie współgrają z jesiennym splinem miasta średniej wielkości. I dodać, że po miesiącach zabawy z muzyką na sali prób będzie to ich pierwszy koncert!!! Temperatura pokojowa to syntezatory (daniel adamski) gitara (cyprian anders) bass (kuba gruszka) i gary (cupak).

—————————————————————————–
drewnofromlas
drewnofromlas [pisownia: jeden wyraz, małymi literami, wymowa: akcent na przedostatnią sylabę] to demokratyczny twór muzyczny – partnerski kompozyt tworzony przez sześciu przyjaciół:
aga_tre [melodie, teksty, śpiew] – zwerbalizowana nuda bogatego życia wewnętrznego,
sekcja: orz [bas] i jay [perkusja] – precyzyjnie naoliwiona pompa bezlitośnie regulująca ciśnienie;
milo [gitara i realizacja nagrań] – nie zawsze oczywiste, gitarowe źródło dźwięków;
majki [elektronika] – cyfrowy miód, który wszystko idealnie skleja;
jan [live dub, soundman] – czułe palce i uszy, bez których nie usłyszelibyście tego, co zespół chce, żebyście słyszeli.
drewnofromlas porusza się swobodnie po różnych rejonach współczesnej miejskiej muzyki basowej ale nie tylko. Korzenie dfl to jazz, soul, roots, dub, drum’n’bass i jungle, ale jego gałęzie sięgają też bardziej egzotycznych rejonów muzycznego lasu, takich jak chicagowski footwork czy gqom. Teksty agi_tre to wiersze, które oddaje słuchaczowi do interpretacji.
W sierpniu 2022 wydali album pt: “coś tam, dużo dalej”.
Cztery utwory z nowej płyty znalazły się na playliście Spotify “Fresh Finds Polska”, a jeden na playliście “Fresh Finds Polska Best Of 2022”.
Premierowy koncert zagrali w klubie Żak w Gdańsku.
Zagrali w showcase’ach Great September w Łodzi i SEA YOU w Gdańsku

—————————————————————————–
Olbrzym i kurdupel
Jak brzmi swobodna improwizacja po przeszło dekadzie nieprzerwanej wspólnej pracy i koncertowania?
Zapraszamy na koncert duetu, który w swoim dorobku artystycznym posiada 5 płyt, niezliczone recenzje w kraju i poza jego granicami oraz setki koncertów klubowych.
Olbrzym i kurdupel – to duet improwizatorów Marcina Bożka i Tomka Gadeckiego. Wspólne muzykowanie pozwala im spełniać się artystycznie. W improwizacji czują się wolni i nieskrępowani niczym. Ich gra przesycona jest emocjami, które prowadzą ich w bardzo różne stylistycznie rejony muzyczne. Muzycy od samego początku przyjęli konwencję swoich koncertów jako spektaklu dźwięku i obrazu. Współpracując z uznanymi artystami sztuk audiowizualnych Tomek i Marcin występują w białych kombinezonach na których wyświetlane są wizualizacje.
Duet powstał wiosną 2007 roku w Trójmieście. Na początku roku 2008 pod nazwą Olbrzym i kurdupel weszli do studia i zarejestrowany został materiał na pierwszą płytę o dźwięcznym tytule „Frrrrr….”7 kwietnia 2012 ukazał się drugi album pod tytułem „Six Philosophical Games”. 15.02.2014 miała miejsce premiera trzeciej płyty zespołu wydanej nakładem Kilogram Records. Album jest rejestracją koncertu, który odbył się w klubie Alchemia w Krakowie i nosi tytuł „WORK”. Czwarta płyta to „In Side Shout” nagrana z niemieckim perkusistą Willim Hanne. Piąty album to album DVD „Olbrzym i kurdupel ALEATORYCZNIE” ( Z towarzyszeniem Orkiestry Teatru Muzycznego w Gdyni.
Zespół Olbrzym i kurdupel występował na licznych festiwalach w kraju i za granicą między innymi: „11. All About Freedom Festival” Gdańsk 2017, „MIRROR MIRROR SOMMER FESTSPIELE” BERLIN 2017 ,”SEITWÄRTS AVANTGARDE JAZZ FESTIVAL” HANNOVER 2017, „Mirror Mirror” Berlin (2016), „11.Újbuda Jazzfestival” Węgry Budapeszt (2015), „Krakowska Jesień Jazzowa ” Kraków (2014), „Jazz Jantar” w Gdańsku (2010), czy „Dzianie się” w Olsztynie (2012), gdzie otrzymał wyróżnienie.

—————————————————————————–
Figger & Maja Laura to muzyka elektroniczna, melancholijna i prosta. To właśnie prostota od samego początku była głównym wyznacznikiem przy tworzeniu materiału duetu. Figger i Maja Laura to przyjaciele, których drogi całkiem niedawno połączyły się również na polu muzycznym. Niebawem światło dzienne ujrzy ich EP “Warszawskie ulice”. Maja Laura, która do tej pory poruszała się po płaszczyznach głęboko alternatywnych i eksperymentalnych (płyta “Bardo”, w 2020-21 klawisze w Ściance) otwiera się na dźwiękową czytelność, a Figger, któremu w sercu gra np. Moderat, nadaje kierunek ich wspólnej artystycznej drodze.

—————————————————————————–
Daniel Adamski jest muzykiem instrumentów klawiszowych. Gorzowianin. Grał w kilku zespołach, min. na syntezatorze w grupie Hary Kriszna Fast Food, w latach 1998-2003. Prezentował się również podczas solowych występów, jak i w duetach muzycznych tworzonych z gorzowskimi muzykami. Miłośnik minimalu i ambientu, industrialu, post rocka czy noise. Dźwięki akustyczne i elektroniczne. Jako inspirację wymienia najchętniej minimalistów i artystów nie obawiających się form oszczędnych: Bjork, AIR, Sigur Ros, Daft Punk, Tortoise, Tarwater, To rococo rot, Laika, Stereolab, Stereo Total, PRAM, The See & Cake Paula Wirkusa, duet MAPA, Jacaszka, czy elektronikę Wacława Zimpela, Kristen, BAABA, Lotto, Mitch & Mitch, KOŃ, LXMP, czy Dynasonic, Erika Satie, Philip Glass, Steve Reich i Johna Cage`a.
Adamski był współtwórcą wydania kilku płyt gorzowskich zespołów. Pierwsza była rejestracją koncertu w MCK z 1999 r. grupy Sennik Harego K., druga płyta została wydana przez duet o nazwie Projekt 751 (2007 ), a trzecia (2008), będąca składanką utworów kilku gorzowskich zespołów muzycznych o nazwie Piosenki Miasta Średniej Wielkości.

—————————————————————————–
Bogdan Sekalski
,,Śpij już stary” (bogdan sekalski, jan bąk), album opowiadający o rodzeństwie z misją uratowania ojca chorego na demencję, którego w tym celu zamykają w garażu z wnętrzem przerobionym na kokpit statku kosmicznego i wysyłają w fikcyjny kosmos. To zbiór piosenek z tęsknoty, żywych wspomnień i akceptacji przemijania.
Forma lekka, rytmiczna, taneczna, niesiona chwytliwymi melodiami, za to treści skupiające się na rzeczach poważnych i nieprzyjemnych – porażkach, niezręcznościach i złośliwościach. Eteryczna psychodelia produkcji Bogdana Sekalskiego przywodzi na myśl wczesne dokonania Animal Collective albo Mid-Air Thief, przefiltrowane przez unikatowo polsko-zoomerską, niedyskryminującą perspektywę, odrzucającą w równym stopniu decorum eksperymentalizmu i muzyki popowej, pozwalając sobie na wycieczki na ekstrema obu tych etosów.
Jan Bąk – Melodie w służbie nostalgii, energii i miłości. Inspiracja czerpana z festiwalowych hymnów epoki indie, poezji i współczesnego popu. Ludzkie uczucia opowiadane przez zwierzęta, przedmioty nieożywione i miejsca. Tragikomizm, przekąs i piosenki szyte na miarę do nucenia pod nosem.
Na scenie dołączy do nich Maciej Pepłoński – założyciel zespołu hage-o.

—————————————————————————–
spalarnia x Marcioz
Polsko-brazylijskie spotkanie dwóch artystów w ramach nadzwyczajnej kolaboracji wyobrażającej na nowo wspólny proces tworzenia muzyki i posługiwaniem się słowem.
Marcioz to brazylijski artysta i kompozytor urodzony w Kurytybie, mieszkający w Berlinie, pracujący na przecięciu muzyki eksperymentalnej, sztuki dźwięku, muzyki tradycyjnej i współczesnej. Jego projekty, wydane m.in. przez Record Record, bitbird czy Nurtured Ideas, rozciągają się od południowoamerykańskich dźwięków, przez eksperymenty, po melodyjny pop. Jego mini-label „jovemdeu$”, ekploruje społeczno-rasowe procesy afro-brazylijskiej miscegenizacji, mulatagem, colorismo, czy dekolonizacjii. Występował m.in na Novas Frequencias (Rio de Janeiro), OCMCMM (Yogyakarta), w Berghain Kantine (Berlin) czy Prinzregententeather (Monachium).
itsmarcioz.net
instagram
spotify
bandcamp
spalarnia to projekt muzyczny Wojciecha Kosmy, który eksploruje miłość, przyjemność, intymność i tożsamości poprzez poetyckie avant-popowe utwory, które czerpią zarówno z tradycyjnego polskiego folku i popu, jak i z aktualnego słownictwa muzyki tanecznej. spalarnia dąży do ustanowienia głęboko osobistych nowych mitologii zakorzenionych w polskiej kulturze i tradycji, promując jednocześnie queerowe, świeckie i antynacjonalistyczne poglądy. spalarnia występowała między innymi w Tate Modern, Komunie Warszawa, Camden Arts Centre czy Festiwalu Ephemera. Jej debiutancki album USTA ukazał się w maju 2022 roku.
spalarnia.website
instagram
spotify
bandcamp

———————————————————————————–
Afterki zagrają:
Migdal / Po raz drugi na splinie. Muzyk, producent i DJ z Gorzowa, miłośnik retro w audio i wideo. Zaprezentuje swoją selekcję muzyki elektronicznej, w którą wmiksuje utwory własne.
080Cupak / Dubstep/grime/dnb

—————————————————-
Bilety: Przedsprzedaż 50 dzień / 70 karnet (bilety są tańsze, ale biletera dolicza sobie kilka złotych prowizji finalnie)
https://stage24.pl/events/klub-magnetoffon-1505
Bilety będą dostępne na wejściu do klubów w dniu koncertów w tej samej cenie!!


Europenian flag

.