Warsztaty wyplatania z makulatury z MakkireQu

24-05-2020, godz. 10:00
Internet,

Zapraszamy na majowy cykl warsztatów rękodzieła artystycznego z Magdaleną Godawą-Jabłko/ MakkireQu

Podczas spotkań poznamy podstawowe sploty przydatne przy wykonaniu użytecznych przedmiotów z papieru. Technika wyplatania z gazet przypomina wyplatanie z wikliny. Rzeczy wykonane z papierowych rurek są trwałe.

Na naszych kanałach na Facebooku i YouTube udostępniać będziemy materiał filmowy, na którym Magdalena Godawa-Jabłko pokaże Wam techniki wyplatania. Przygotujcie tylko następujące rzeczy: gazety, klej, nożyczki, patyczek do szaszłyków.

Magdalena Godawa- Jabłko o sobie

Moje “chomikowanie” przerodziło się w recyk­lin­gowanie. A przetwarzanie stało się moją pasją, pracą, życiem!

Mieszkam i pracuję w małej miejscowości w woj. lubuskim, nieopodal lasu. W mojej okolicy jest cicho, spokojnie, zielono i bardzo malowniczo. Otoczenie skłania mnie do refleksji: jak zachować piękną przyrodę, żyjąc nowocześnie? Czym jest ekologia w codziennym życiu? Jakie mam możliwości wprowadzania do życia przedmiotów i ozdób, których produkcja nie wymaga wielkiego przemysłu, ale pochłania wytwory fabryk i koncernów? Jak z pozoru wykorzystane i porzucone przedmioty przywrócić do obiegu i sprawić, aby stawały się wyjątkowymi obiektami?

Tym, co fascynuje mnie szczególnie jest papier makulaturowy. A najbardziej pochodzący z najkrócej ‘żyjących’ ulotek i magazynów telewizyjnych oraz codziennej prasy. Okazują się być doskonałym materiałem do wyplatania przedmiotów codziennego użytku, takich jak kosze, torebki i biżuteria.

Strona Facebook: MakkireQu
Strona internetowa: http://makkirequ.pl/pl/

24 maja 2020, godz. 10:00, Facebook MCK Gorzów


Europenian flag

.