Wieczór z poetą Markiem Czuku

03-03-2016, godz. 18:00
Klub Kultury MCK Jedynka, Chrobrego 9, Gorzów Wielkopolski

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na wieczór z poetą Markiem Czuku, 3 marca 2016 r. (czwartek) o godz. 18.00 w Klubie Kultury Jedynka, ul. Chrobrego 9.

Spotkanie poprowadzą Agnieszka Kopaczyńska-Moskaluk i Beata Patrycja Klary. Wstęp wolny.

Marek Czuku, ur. 19 czerwca 1960 r. w Łodzi, gdzie mieszka do tej pory. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego (fizyka, polonistyka, nauczanie na odległość). Wydał dotychczas jedenaście zbiorów poetyckich oraz arkusz. Debiutował w 1985 (tygodnik „Odgłosy”). Wiersze, małą prozę, szkice i recenzje publikował na łamach wielu pism o zasięgu środowiskowym, lokalnym i ogólnopolskim. Swoją twórczość prezentował w internecie, radiu i telewizji, a także za granicą (w Szwecji, Irlandii, USA, Serbii, Austrii, Francji, Belgii oraz na Litwie). W latach 1990-1997 pracował jako redaktor w „Dzienniku Łódzkim”, tygodniku „Solidarność Ziemi Łódzkiej”, „Gazecie Wyborczej”, „Ilustrowanym Tygodniku Zgierskim” i „Brzezińskim Informatorze Tygodniowym”. W latach 1998-2006 prowadził młodzieżowe koła i grupy literackie (w Łodzi i Aleksandrowie Łódzkim). Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (od 1992) oraz do Academia Europaea Sarbieviana. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012).

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu FurmanKA w drodze. FurmanKA – Ogólnopolski Festiwal Poetycki im. Kazimierza Furmana. Nie tylko promuje postać patrona Festiwalu – samego Kazimierza Furmana, ale daje szansę pokazania mieszkańcom Gorzowa – literatów z Polski. Przy okazji lubuscy literaci mają zawsze okazję prezentacji swojej twórczości. FurmanKA jest miejscem literackich konfrontacji.


Europenian flag

.