ODWOŁANE – Wielokulturowy Dzień Kobiet

08-03-2020, godz. 16:00
Klub Kultury MCK Jedynka, Chrobrego 9, Gorzów Wielkopolski

Szanowni Państwo,
w związku z wykryciem zakażenia koronawirusem w województwie lubuskim Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego podjął decyzję o odwołaniu na okres 14 dni wszystkich imprez miejskich.

Decyzja ma charakter profilaktyczny i dotyczy wszystkich miejskich obiektów użyteczności publicznej.

W związku z tym w Miejskim Centrum Kultury i jego filiach nie odbędą się wydarzenia zaplanowane w okresie 6-18 marca, w tym poniższe.
—————————————

Miejskie Centrum Kultury oraz Natalia Ślizowska zapraszają na wyjątkowe spotkanie, które organizujemy w bardzo wyjątkowym dniu – Dniu Kobiet.

Nazywam się Natalia Ślizowska. Jestem projektantką ubioru z pasji i wykształcenia. Staram się raz w roku stworzyć spektakularną kolekcję ubiorów, by zaprezentować ją w przestrzeni miejskiej w profesjonalnej odsłonie.

W 2020 roku chciałabym stworzyć kolekcję inspirowaną kobietami z Gorzowa Wielkopolskiego – ich wielokulturowością, tradycjami.  Częstym motywem łączącym kobiecy świat jest dzień ślubu. Suknie ślubne, które są wybierane najczęściej świadczą o wyjątkowości kobiety, indywidualności, osobowości, tradycji, miejscu pochodzenia, a także mówią o kobiecym świecie marzeń.

Chciałabym zainspirować się najcenniejszymi wspomnieniami otaczających mnie kobiet. Chciałabym wysłuchać ich wyjątkowych historii na temat ich przeżyć, doświadczeń, obejrzeć fotografie ślubne lub nawet zachowane suknie ślubne.

 

Celem realizacji tego projektu jest łączenie pokoleń, pokazywanie różnic kulturowych, tradycji oraz angażowanie do aktywności osób w różnym wieku. Efektem końcowym projektu będzie wyjątkowy pokaz sukien ślubnych inspirowany historiami kobiet mieszkających w Gorzowie. Pokaz odbędzie się 20 czerwca w ramach Dni Gorzowa 2020!

Zainteresowane Panie zapraszamy na to specjalne kobiece spotkanie. Prosimy o zabranie ze sobą fotografii ślubnych, swoich lub swoich rodziców, dziadków. Gwarantujemy miłą atmosferę, słodki poczęstunek oraz niespodzianki.

8 marca 2020, godz. 16:00, Klub Kultury MCK Jedynka, ul. Chrobrego 9.
Wstęp wolny.


Europenian flag

.