XI Ogólnopolski Festiwal Monodramów i Teatrów Małych Form Bamberka 2019

25-10-2019, godz.
26-10-2019, godz. 00:00
sala widowiskowa MCK, Drzymały 26, Gorzów Wielkopolski

W dniach 25-26 października w Miejskim Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp. odbędzie się XI Ogólnopolski Festiwal Monodramów i Teatrów Małych Form Bamberka 2019.

Bamberka to jedyny festiwal w Gorzowie przybliżający widzom taki rodzaj teatru nieinstytucjonalnego. Z roku na rok cieszy się on coraz większym zainteresowaniem ze strony uczestników, jak i publiczności. Teatr to sztuka przeżywania emocji, wrażeń i percepcyjnych doznań. Jedyna w swoim rodzaju.

Program:
Piątek, 25 października
godz. 18:00 – „Pojedynek”- Bartosz Rułka, I LO im. Ks. S. Konarskiego (Rzeszów)
godz. 19:00 – „Onna” – Martyna Strychalska, Stowarzyszenie Młodych Animatorów Kultury (Turek/Poznań)
godz. 20:00 – „Blaszany Bębenek”- Teatr Tetraedr, Raciborskie Centrum Kultury (Racibórz)
godz. 21:00 – „Anna Frank” – Monika Majewska, Studio Teatralne Julii Kotarskiej-Rekosz (Warszawa)
godz. 22:15 – Omówienie spektakli

Sobota, 26 października
godz. 16:30 – „Tu nie jest tak źle” – Bartłomiej Jaskulski, Teatr TeArt, Centrum Kultury i Spotkań Europejskich (Białogard)
godz. 17:30 – „Comfort zone” – Art. 51, Miejski Ośrodek Kultury (Zgierz)
godz. 19:00 – „Obietnica” – Teatr Przedmieście, Ośrodek Działań Teatralnych Aneta Adamska (Rzeszów)
godz. 20:30 – „Dziecko dla początkujących” – Chojnickie Studio Rapsodyczne, Chojnickie Centrum Kultury (Chojnice)
godz. 22:00 – Omówienie spektakli i wręczenie nagród

Godziny prezentacji mogą ulec zmianie.

W tym roku prezentacje konkursowe oceniać będą:

Józefa Zając-Jamróz – prof. nadzwyczajny PWST w Krakowie, aktorka, reżyser, laureatka festiwali teatrów jednego aktora i małych form teatralnych, stypendystka Polsko-Amerykańskiej Fundacji Fulbrighta (2007 r.). Od 1998 r. prowadzi Teatr Proscenium w ramach Stowarzyszenia Teatrów Nieinstytucjonalnych w Krakowie, realizując niezależne projekty artystyczne. Ze swoimi spektaklami występowała w Kolonii, na Ukrainie, w Szwecji i Finlandii.

Wioleta Komar – aktorka, reżyser, pedagog. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie oraz New York Film Academy. Współpracowała z New York Theatre Workshop, Rattlestick Theater, La Mamą. W jednoosobowej formule zadebiutowała w 2004 r. Za kreację w monodramie „DIVA” została nagrodzona tytułem najlepszej aktorki na największym na świecie festiwalu teatrów jednoosobowych United w Nowym Jorku. Jej monodramy święciły także triumfy w Niemczech, Portugalii, Estonii, Czechach, Mołdawii, Rumunii, Izraelu, Armenii, Mongolii, Turcji, na Słowacji, Litwie, Ukrainie.

Iwona Konecka – jest absolwentką wiedzy o teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie i filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, a także Południowobałtyckiej Akademii Teatru Niezależnego oraz Zarządzania Kulturą w Strukturach Unii Europejskiej. Aktualnie studentka filozofii (UW) oraz specjalizacji animacja kultury (Instytut Kultury Polskiej UW). Od 1995 r. współtworzy Teatr Realistyczny, początkowo jako aktorka, od 4 lat również jako reżyserka. Prezes Fundacji Teatr Realistyczny.

25-26 października 2019, Sala Widowiskowa MCK, ul. Drzymały 26.
Wstęp wolny.


Europenian flag

.