XXVII Spotkania Grup Jasełkowych

17-01-2017, godz. 10:00


Program Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2017 XXVII Spotkania Grup Jasełkowych

Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze oraz Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp. zapraszają do udziału w Spotkaniach Grup Jasełkowych, które są okazją do prezentacji różnorodnych widowisk związanych tematycznie z obrzędami i zwyczajami okresu Bożego Narodzenia.

Ich celem jest tworzenie warunków do rekonstruowania i kontynuacji obrzędów i zwyczajów ludowych oraz wykorzystania ich jako źródła inspiracji w działalności artystyczno-wychowawczej, dydaktycznej i pedagogicznej.
W Spotkaniach biorą udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych
– grupy kolędnicze, herodowe, teatry jasełkowe, przedstawienia „szopkowe” itp., zrealizowane dowolnymi środkami scenicznymi. Widowiska mogą być również współczesną w formie i treści interpretacją symboliki bożonarodzeniowej.

Eliminacje powiatowe dla wykonawców z miasta Gorzowa Wlkp. organizuje Miejskie Centrum Kultury. Odbędą się 17 stycznia 2017 r. o godz. 10.00 w sali widowiskowej MCK, ul. Drzymały 26. Zgłoszenia – do 10 stycznia na załączonej karcie uczestnika, pocztą tradycyjną – Miejskie Centrum Kultury, ul. Drzymały 26, 66-400 Gorzów Wlkp., lub elektroniczną – konradstala6@wp.pl.

Do pobrania:
Regulamin
Formularz zgłoszeniowy
Harmonogram przeglądów powiatowych

Zapraszamy!


Europenian flag

.