Zajęcia tkactwa artystycznego

18-09-2018, godz. 16:00
Klub Kultury MCK Zodiak, Słoneczna 62A, Gorzów Wielkopolski

Klub Kultury „Zodiak” Miejskiego Centrum Kultury zaprasza młodzież i osoby dorosłe na naukę tkactwa artystycznego (tkanie na ramach tkackich). Sekcja jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych.

W czasie zajęć uczestnicy uczą się tkania na ramach tkackich, używając różnych materiałów. Zajęcia mają przygotować do samodzielnej pracy twórczej w zakresie tkaniny artystycznej. Uczestnikom przekazywane są następujące informacje i umiejętności: podstawy tkactwa artystycznego, technika zakładania osnowy na ramy tkackie, praktyczna nauka tkania, praca z wełną oraz innymi materiałami tkackimi (papier, sizal, patyki), nauka splotów tkackich, projektowanie przyszłej tkaniny.

Tkanie ręczne jest  bardzo pracochłonne. Czas wykonania zależy od stopnia trudności projektu, nastroju autora, grubości wełny. Prace powstające w pracowni są efektem inspiracji dziełami malarzy. Czasami są to kopie obrazów odwzorowane w tkaninie, czasami tylko kolor lub nastrój obrazu jest zaczątkiem pomysłu na realizację tkaniny. Można tkać bardzo drobne, niesamowicie precyzyjne wzory z delikatnej przędzy, a także tworzyć monumentalne kompozycje o ogromnym rozmachu artystycznym z najróżniejszych materiałów o bardzo zróżnicowanej, bogatej strukturze.

Warsztaty zaczynamy 18 września 2018. Zajęcia będą odbywać się we wtorki. Prowadzi je Ewa Ochocka.

 

18 września 2018, godz. 16:00, Klub Kultury MCK „Zodiak”, ul. Słoneczna 62a.

Udział jest bezpłatny.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny 95 720 24 03, 785 187 282 lub przyjście na pierwsze zajęcia.


Europenian flag

.