Zjednoczone Siły Kultury – Muzyka (Nie)Kontrolowana

21-06-2013, godz.
Amfiteatr Miejskiego Centrum Kultury, Drzymały (Park Siemiradzkiego), Gorzów Wielkopolski

bilety: 10 zł

do nabycia w Miejskim Centrum Kultury (pon.-pt. w godz. 8-16), Bimbie (Wełniany Rynek, pon.-pt. 7:00 – 19:00, sob./nd. 10:00 – 19:00), Teatrze im. J. Osterwy, Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonii Gorzowskiej, C.H. NoVa Park

ZJEDNOCZONE SIŁY KULTURY prezentują spektakl „Muzyka (Nie)kontrolowana”

Muzyka (nie)kontrowana jest efektem współpracy trzech dużych instytucji: Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonii Gorzowskiej, Miejskiego Centrum Kultury oraz Teatru im. Juliusza Osterwy. Po wspólnym ich przedsięwzięciu można spodziewać się efektu twórczego i oryginalnego, łączącego w sobie specyfikę i „ducha” każdej z nich: elegancję i wysmakowanie Filharmonii, widowiskowość i kreację sceniczną Teatru oraz koloryt i kreatywność Miejskiego Centrum Kultury. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu tego wieczoru w Gorzowie wydarzy coś zupełnie wyjątkowego i spektakularnego.

Wielkim atutem przedsięwzięcia jest miejsce jego realizacji – nieskrępowana przestrzeń Amfiteatru, która doda całemu wydarzeniu specyficznej, przyjaznej atmosfery i daleki od architektonicznych konwenansów charakter.

Pomogą w tym z pewnością znakomici realizatorzy i wykonawcy: Jan Tomaszewicz – dyrektor Teatru im. Juliusza Osterwy, reżyser projektu. Wśród wykonawców zobaczymy Orkiestrę Filharmonii Gorzowskiej, Dyrygent Monikę Wolińską, pianistę Tadeusza Domanowskiego oraz aktorów Teatru im. Juliusza Osterwy. Od strony logistycznej i promocyjnej całość wspiera zespół Miejskiego Centrum Kultury.

Co zatem wydarzy się na estradzie? Czy partytura kryje tajne informacje? Czy batuta ma „drugie dno”? To wszystko i wiele jeszcze innych sekretów muzyki poważnej zostanie poddanych tego wieczoru tajnej kontroli…! Punktem wyjścia jest próba odnalezienia drogi ku sobie dwóch porządków – kultury popularnej, mocno osadzonej w codzienności, opartej na prostym, powszechnym porządku rzeczy i kultury wysokiej, sztuki przez duże S, którą tworzą wielkie dzieła i wielcy artyści. „Muzyka (Nie)kontrolowana” dowiedzie, że klasyka niejedno ma imię, a formuła kontrapunktu sprawi, że piosenki Piotra Szczepanika zabłysną na nowo w towarzystwie takich popularnych arcydzieł, jak Bolero Ravela czy Błękitna Rapsodia Gershwina. Między orkiestrowe brzmienia niespodziewanie wplecione zostaną, więc elementy musicalu o miłości, którego akcja rozgrywa się w latach 60-tych ubiegłego wieku podczas potańcówki.

Dla naszego widza takie zderzenie oznaczać będzie znakomitą zabawę, opartą na inteligentnym dowcipie, wartkiej akcji i świetnej muzyce, bo w programie widowiska znajdą się wyłącznie same przeboje – te rozrywkowe i te bardziej poważne.

Przedsięwzięcie odbędzie się 21 czerwca, wieńcząc tym samym bieżący sezon artystyczny Filharmonii Gorzowskiej. Równocześnie z jego zakończeniem, rozpocznie się tegoroczna edycja Nocnego Szlaku Kulturalnego – imprezy realizowanej już po raz piąty przez Miejskie Centrum Kultury, a cieszącej się wielką sympatią mieszkańców, która daje możliwość zaprezentowanie się lokalnym instytucjom kultury, stowarzyszeniom i fundacjom, formalnym i nieformalnym grupom artystycznym, a także klubom i lokalom gastronomicznym. Wszystkie te działania odbywać się będą pod wspólnym hasłem ZJEDNOCZONE SIŁY KULTURY. Czegoś takiego w Gorzowie jeszcze nie było!Europenian flag

.