GOF 2013 – lista finalistów

Dodano: 29 grudnia 2013
 

ALICE IN WONDERLAND

Skład:
Alicja Adamowicz – wokal,gitara
Szymon Szymkowicz – perkusja
Maciej Parada – bas
Daniel Maternik – gitara

„Zespół założony został w kwietniu tego roku przez Alicję Adamowicz, Szymona Szymkowicza oraz Macieja Paradę. Z czasem do składu dołączył Daniel Maternik. Na chwilę obecną zespół skupia się na opracowywaniu autorskiego materiału napisanego przez wokalistkę. Do wykonywanych przez grupę utworów należy zarejestrowany amatorsko przed kilkoma laty utwór „Somewhere”, który dopiero teraz doczekał się aranżacji w pełnym składzie. Niestety nie została ona jednak jeszcze nagrana.”


ANTENY

Skład:
Bartosz Matuszewski – gitara, wokal
Michał Wdowikowski – perkusja
Przemysław Szulc – bas

„Zespół od 10 lat bez skutku próbuje osiągnąć sukces w branży muzycznej”


JESTER

Skład:
Arkadiusz „Wiśnia” Cudowski – wokal
Przemo Śliwiński – gitara
Wiktor Andrzejewski – bas
Piotr Szalik – perkusja

„Błazen nie mieści się w przyjętym porządku społecznym. To jemu wolno znieważać króla i honorować żebrak. Błazen to nie tylko personifikacja humoru i radości. To również nieświadomość dobra i zła i czynienie obydwu. Rolą błaznów było przez całą historię ludzkości odwracać przyjęty porządek społeczny do góry nogami i wnosić chaos – kontrolowany chaos- do uporządkowanego świata. Swoją muzyką chcielibyśmy wnieść szczyptę chaosu do uporządkowanego i przewidywalnego świata muzyki;) Jesteśmy JESTER! Nasza muza to B!tch Metal! W składzie obecnym jesteśmy debiutantami. 

Działamy od października 2012 r. Jesteśmy z Poznania.”


MARSZAŁEK PIZDUDSKI ONE MAN BAND

Skład: 
Marszałek Pizdudski – gitara
Marszałek Pizdudski – perkusja
Marszałek Pizdudski – śpiew
Marszałek Pizdudski – tamburyno

„To jedyny pełnoprawny reprezentant powołanego przez siebie do życia gatunku blus-kantry-pank – połączenia śmiałej idei one man band, czyli człowieka-orkiestry, korzenia bluesa i country, czyli amerykańskich gitarzysto-wokalistów z początku ubiegłego stulecia i bezkompromisowego podejścia do materii twórczej, właściwego punk rockowi. To ostatnie najsilniej przejawia się w lirykach Marszałka – pełnych wulgaryzmów, brutalnych prawd o życiu i śmierci, opowieści o ciemnych stronach miasta, ale i tęsknoty za minionymi latami i utraconą miłością. Muzycznie Marszałek najczęściej sięga po surowe zagrywki bluesowe, dzielnie akompaniując sobie nogami za zestawie perkusyjnym.”


MCM

Skład:
Maciej Łuczyk – mic
Maksymilian Operacz – harmonia, gitara
Dawid Czaplewski – beat box

„ Zespół powstał spontanicznie. Trzech chłopców, a raczej dojrzałych nastolatków połączyło razem swoje siły. Majos nawija i pisze tekst, Czapla robi beatbox, a Magz gra na instrumentach. Ogólnie zespół połączył się i powstał 5 października 2013 r. lecz tworzymy muzykę od lat. Występowaliśmy w różnych klubach w Gorzowie Wlkp., na zawodach, byliśmy odsłuchiwani w radio.”


PAWEŁ ARASZCZUK, MARCEL KOWALEWSKI

Skład:
Paweł Araszczuk – pianino
Marcel Kowalewski – wiolonczela

„Poznaliśmy się niedawno na projekcie w Jazz Clubie Pod Filarami. Od tego momentu poczuliśmy więź i gramy, nagrywamy. Marcel Kowalewski – 18 lat, gra na wiolonczeli od 9 lat w Szkole Muzycznej I i II st. im.Tadeusza Szeligowskiego w Gorzowie Wielkopolskim. Paweł Araszczuk – 26 lat, gra na klawiszach od 18 lat. Osiągnięcia: I miejsce w IV konkursie Młodego Muzyka Gdynia 2002 rok, nominacja do prezentacji wojewódzkich w Lubuskim Młodzieżowym Festiwalu Piosenki Pro Arte 2012 rok.”


THE SYNKI

Skład: 
Magdalena Czupak – wokal
Bartosz Czapliński – gitara elektryczna
Jędrzej Barczak – gitara elektryczna
Marcin Balcerek – bas
Łukasz Jankowski – perkusja
Przemek Borowik – klawisze
Damian Dąbrowski – trąbka
Karol Rodzik – saksofon & trąbka
Katarzyna Dutkiewicz – saksofon
Rafał Banaszak – człek od dźwięku

„Skład dziesięciorga osobowości z kosmosu, muzyczna energia ze skatelity. Rozkręcamy każdą imprezę, kłócimy się ze sobą często, ale również szanujemy i kochamy bardzo mocno. Dobra energia krąży w nas i nigdy nie przestanie, nie jesteśmy doskonali, za to w 100% prawdziwi. Jeździmy skabrioletem po muzycznych rewirach bez trzymanki i na pełnym gazie. Ska / Reggae / Rocksteady – to są nasze nurty, w których pływamy jak rude kaczki po kałużach… Przybywajcie na nasze koncerty i skaczcie ludziska!”


WAR MESSIAH

Skład:
Paweł Sroka – gitara rytmiczna/prowadząca
Sławek „Slavoo” Wojnicki – gitara rytmiczna/prowadząca
Bartosz „Bzyku” Majka – bass/wokal
Jakub „Dywan” Kielar – wokal
Przemek „Hagrid” Hampelski – perkusja

„Death/thrashowa kapela z Gorzowa Wielkopolskiego. Piłuje gitary od 2010 roku bez przerw, pomimo kilku zmian w składzie. Na swoim koncie ma wiele koncertów, wśród których pojawiają się supporty takich zespołów jak Christ Agony, Furia czy Materia. Poza demkiem, nagranym w 2011, zespół ma na swoim koncie samodzielnie, w niewielkim nakładzie wydany (w 2013 roku) album „Dehumanized Mankind” . W planach figuruje nagranie kolejnego albumu, mającego na celu skopanie wszelkich możliwych tyłków death/thrashowym mięchem.”


Goście GOF 2013

Drewnofromlas

drewnofromlas Getting Out Festival 2013

Czas na przedstawienie kolejnego gościa Getting Out Festival. Oprócz trójmiejskiego zespołu TRUPA TRUPA wystąpi trójmiejska grupa drewnofromlas.

drewnofromlas [pisownia: jeden wyraz z małej litery, wymowa: akcent na przedostatnią sylabę] to 5osobowy skład z ponad 15-letnią tradycją ( w obecnym składzie od 2006 r.) Muzyka, którą grają [aga-wokal, milo-gitara, orz – bas, jay beat – perkusja, mrus lee -dubmasta/fx] to ewenement na polskiej scenie, może kojarzyć się z gatunkami: d’n’b, dub, trip hop, downtempo. Ostanie lata poświęcili produkcji debiutanckiego albumu, który ukazał się 7.01.2013, po udanej akcji crowdfundingowej na polakpotrafi.pl – w ciągu 35 dni wspierający sfinansowali tłoczenia CD i LP, stając się wydawcami debiutu drewnofromlas. 

„W 2006 r. po pojawieniu się w dfl dżeja na perkusji nastąpił korzystny zwrot drogi zespołu. Od tego czasu zagraliśmy masę koncertów, na których nie tylko my unosiliśmy się z radochy 30 cm nad ziemią! W 2007 i 2008 sami wydaliśmy dwie handmade’owe EP’ki [dostępne na naszym profilu soundcloud i bandcamp] ale cały czas, gdzieś w planach mieliśmy wydanie debiutanckiego albumu. Z tym zamiarem, przez ostatnie dwa lata większość wolnego czasu poświęciliśmy na przygotowanie naszego debiutu! W stworzonym przez milo studio nagraliśmy ścieżki, które potem wspólnie mixowaliśmy i produkowaliśmy, by ostateczny efekt pokrywał się z wizją każdego z nas. Zaakceptowane wersje mixów , po przesłuchaniu w nie jednym samochodzie (sposób na testowanie mixu), wysłaliśmy do masteringu Marcinowi Cichemu (plagaudiomastering/skalpel), który sfinansowaliśmy z koncertów. Rozmowy ze znajomymi muzykami, jadącymi na tym samym ZRÓBTOSAM wózku co my plus kolejna bezowocna próba zainteresowania koncernów i małych wytwórni płytowych naszym debiut albumem skłoniła nas do decyzji o samodzielnym wydaniu tego co wydawało się nie do zrobienia.” (dfl)

W gorzowskim światku bywalców koncertów i muzyków dfl ma wielu fanów i przyjaciół po brawurowych, niezwykłych koncertach na Reggae nad Wartą, w Klubie Muzycznym MCK Magnat i CKN Centrala.

http://dfl.art.pl/

https://www.facebook.com/pages/dfl-drewnofromlas/198815583488058

http://www.youtube.com/watch?v=FUXJtlGoE14&list=PLcwPxph2BSUXbsYQsfjUJKd66gx7QRZ6z


Trupa Trupa

Trójmiejski zespół Trupa Trupa ma na swoim koncie dwie płyty długogrające (2011 i 2012) koncerty na OFF Festival oraz Heineken Open’er Festiwal. Zagościł również na antenie TVP Kultura, do tej pory koncert z foyer Teatru im. Gombrowicza był emitowany czterokrotnie. Zespół jest także laureatem nagrody Gazety Wyborczej „Sztorm Roku” a utwór „Take my hand”  trafił na wydawnictwo Trzeciego Programu Polskiego Radia Offensywa.

… Budzi nadzieje, iż w przyszłości będziemy mieli do czynienia z godnymi następcami nieodżałowanej Ścianki. Janusz Matysiak- Rock Magazyn.Pl

„…Skąd ten wybuch entuzjazmu na granicy zawału? Główni winowajcy to gitarzyści zespołu, bowiem dawno nie słyszałem kogoś tak rozkochanego w klasyce gitarowego rocka, a jednocześnie na tyle współczesnego, by nie razić wtórnością, lecz zachwycać dobrym smakiem. A chwilę później także wyobraźnią i wszechstronnością…” Łukasz Wawro- CGM.PL

„Aksamitne, rockowe, psychodeliczne granie zachwyciło publiczność spod Sceny Leśnej. Oto na naszych oczach rodzi się wielki polski zespół!…” Jacek Nizinkiewicz, Teraz Rock

 „Jeśli ktoś nie słyszał jeszcze formacji Trupa Trupa, powinien jak najszybciej zapoznać się z ich muzyką. Na „++”, drugiej płycie w dorobku, zespół rozbudowuje pomysłowe aranżacje. …Grupa swobodnie przemieszcza się między różnymi estetykami – od agresywnych i rockowych „I Hate”, „Miracle” czy „Dei”, po subtelne i wyciszone ballady, jak „Felicy”, „Home” i utrzymana w dylanowskim klimacie „Influence”…Potrafią być agresywni i szalenie wymowni jak we wspomnianym „Dei” albo romantyczni w „Felicy”. To gitarowa płyta, ale mocno zahaczająca o rejony Fleet Foxes czy Vincenta Gallo z jazzowymi wstawkami trąbki bądź saksofonu. Przede wszystkim jest to jednak świetnie skonstruowany album, pomysłowy i wykorzystujący rockowy dorobek w bardzo ożywczej formie…”  Jakub Knera, Magazyn Znaczy Kultura

 „… formacja nigdy nie brzmiała tak mocno jak podczas piątkowego koncertu na Open’erze, a pełne wściekłości piosenki nigdy tak wyraźnie nie przemawiały swoim pesymizmem… Siedemnaście piosenek…układało się w spójną, konsekwentną i boleśnie prawdziwą historię o ludziach wyrwanych z okowów kultury i samokontroli, o tym jak zło rozprzestrzenia się jak złośliwa epidemia i dotyka każdego, kto choćby się o nie otrze. Kolejne piosenki, ułożone w kolejności, która znakomicie budowała atmosferę i narracyjną ciągłość, opowiadały o tym, jak bardzo nienawidzimy się nawzajem, o tym, że lepiej, że dla niektórych lepiej byłoby się nie urodzić, o tym, że niektórzy już wcale nie istnieją…” Przemysław Gulda- GAZETA.PL

Europenian flag

.