GOF 2020 – sylwetki finalistów

Dodano: 20 grudnia 2020
 

Poznajcie dziesięciu finalistów Getting Out Festival 2020!


ANEMJA

zdjęcie zespół Anemja

Zespół powstał w 2008 roku w Gorzowie Wlkp. Styl muzyczny to wybuchowa mieszanka szeroko pojętego hardcore`u z elementami metalu okraszona soczystym mocnym wokalem. Zespół ma na koncie dziesiątki koncertów oraz wydane własnym sumptem EP:  Nowy początek (2010), Pod presją (2013), Dychotomia (2020). Skład: Dariusz Burak- wokal, Jacek Rybicki- gitara, Radosław Mleczek- bas, Sławomir Wasilewski- perkusja.

www.facebook.com/AnEmJa


JULIA BURY

zdjęcie JULIA BURY

Piszę i komponuję już od ponad trzech lat. Wszystkie moje utwory są inne, wyjątkowe na swój własny sposób. Pisząc je inspiruje się otaczającym mnie światem i ludźmi, wszystko co można w nich usłyszeć jest odzwierciedleniem emocji, które mi przy tym towarzyszą. Julia Bury-wokal, piano, Kacper Jużyk- piano.

https://www.facebook.com/buryjulia


EMDEK

zdjęcie zespół EMDEK

Jesteśmy zespołem składającym się z licealistów z Gorzowa. Łączy nas wspólna pasja do rocka. Gramy razem od wakacji 2019. Przyszło nam zagrać na wielu wydarzeniach okolicznościowych, między innymi: koncerty charytatywne oraz WOŚP, a także bal „Fajfa” w II LO. Skład: Aleksander Giejbo- perkusja, Michał Dudziak- wokal, Kornel Krzymowski- bas, Piotr Okunowski- gitara, Piotr Kalembkiewicz- instrumenty klawiszowe.

Instagram: EMDE_K


LUDZIE Z DZIAŁKI

zdjęcie zespół Ludzie z Działki

Zespół zawiązał się w 2015 roku podczas muzycznych spotkań na ogrodach działkowych w Czerwieńsku i Zielonej Górze. Proces twórczy czerpał całymi garściami z natury, z codzienności, z potocznych trosk. Muzyka jest częścią szerszego spektaklu nawiązującego do wiecznego koła życia: narodzin, rozkwitu, owocowania. W centralnym punkcie całej twórczości leży obecność i odczuwanie wiecznej fali życia. Skład: Szymon Mizer- wokal/ didgeridoo/ djembe/ gitara, Stefan Hanćkowiak- gitara/ wokal, Katarzyna Mizera- skrzypce/ wokal/ przeszkadzajki, Monika Pirtań- skrzypce/ wokal/ syntezator, Szymon Waliszewski- perkusja/ wokal/ gitara, Adam Marciszonek- djembe/ wokal.


MŁYN

zdjęcie zespół Młyn

Każdy z trójki przyjaciół wnosi do zespołu coś unikalnego, wynikającego z własnych doświadczeń muzycznych. Sebastian jest artystą wizualnym i kuratorem sztuki, człowiekiem wrażliwym na urok prostych, powtarzalnych melodii i ambientalnej harmonii. Cezary jest zafascynowany syntezatorami modularnymi, wyciągając z nich sprzężenia i pulsujące, rytmiczne tekstury. Te ostatnie są jednocześnie dekonstruowane przez Michała, zgodnie z wykształceniem- perkusisty jazzowego, który w poszukiwaniach muzycznych wykracza daleko poza ten gatunek, podążając w kierunku nie tradycyjnej, iluzorycznej rytmiki. Jesteśmy częściowo z Gorzowa, ale aktualnie wszyscy mieszkamy we Wrocławiu. Skład: Michał Wdowikowski- perkusja, Sebastian Milewski- klawisze/ elektronika, Cezary Rosiński- elektronika.

https://www.facebook.com/mlyn.mlyn


NAJSZYBSZY CHŁOPAK

zdjęcie zespół najszybszy chlopak

Najszybszy Chłopak / Gabriel Jung. Pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego muzyk poruszający się w szeroko pojętych ramach muzyki elektronicznej. Prezes „Szelestu” i muzyczna część „Rzabki ”.


PART OF THE KITCHEN

zdjecie zespół Part Of The Kitchen

Zespół powstał w marcu 2016 roku, w Poznaniu. W ciągu kolejnego roku stał się integralną częścią kuchni na trzecim piętrze, w której powstawały pierwsze kompozycje. W marcu 2017 roku światło dzienne ujrzała epka Below The Line, zawierająca 5 autorskich utworów. W ciągu swojej działalności zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów. W 2019 roku grupa została laureatem „Lubelskich Wschodów”, gdzie otrzymała wyróżnienie. Zdobyła również główną nagrodę w ramach Kujawsko- Pomorskiego przeglądu Kapek we Włocławku. Twórczość zespołu gościła na antenie radiowej Czwórki, Antyradia, Radia Poznań, Radia Lublin i Radia Afera. Muzyka zespołu wymyka się z ram gatunkowych, a jej charakter najlepiej oddaje miano”muzyki nieagresywnej”- którą opatrzyć można każdą ranę. Skład: Anna Prętka- wokal, Mateusz Straszewski- gitara, Paweł Wojciechowski- gitara i mandolina, Piotr Mazurek- bas, Adam Pajdowski- perkusja.

www.facebook.com/partofthekitchen


PONOCY

Zdjecie zespół Ponocy

Czasem tak się złoży, że dwie osoby spotykają się w odpowiednim miejscu i czasie.Taka sytuacja miała miejsce 2 lata temu kiedy Marta siedząc przy ognisku usłyszała spontaniczne rymy Siwej. Po krótkiej wymianie zdań obie już wiedziały że takie rzeczy nie dzieją się przez przypadek i postanowiły połączyć siły. Życie dając kolejny kierunkowskaz sprawiło, że Marta (bas) i Patryk (grający niegdyś na perkusji w zespole Gra Sów) znów spotkali się na salce prób, gdzie powstały kompozycje idealnie pasujące pod rapsy Siwej i tak 14 listopada2019 roku zawiązał się zespół Po nocy! Do którego następnie dołączyła Paulinka ze swoim sentyzatorem wypełniając formę aż po menisk wypukły. Skład: Patryk Robaczewski- perkusja, Marta Wołczecka- gitara basowa, gitara elektryczna, Weronika Siwicka- wokal, saksofon, gitara elektryczna, Paulina Kraszewska- chórki/ sybtezat.


PUSTE PUDEŁKO

zdjęcie zespół Puste Pudełko

Duet powstał stosunkowo niedawno. Poznałyśmy się miesiąc temu, mimo, że obie pochodzimy z Gorzowa, jednak wcześniej nie było nam dane się spotkać. To nie przypadek, każda z nas ma za sobą barwną muzyczną historię, teraz przyszedł czas aby połączyć siły i wyruszyć na wspólne muzyczne podróże. Hanka Łubieńska (Gdynia), Marta Wołczecka (Poznań). 

Europenian flag

.