Gorzów blisko świąt

Dodano: 2 grudnia 2015
 

Gorzów blisko świąt

Okres Świąt Bożego Narodzenia tuż tuż. A to oznacza, że czas zacząć świąteczne przygotowania. Miasto rozbłyśnie tysiącem świateł w nowoczesnej technologii led. Dla mieszkańców przygotowano moc atrakcji. Dzieci będą miały możliwość spotkania się ze szczególnym gościem z Laponii, który odwiedzi nasze miasto wraz ze swoimi elfimi pomocnikami podczas specjalnie przygotowanego dla mieszkańców Jarmarku Świątecznego.

 

Nie jedna jak co roku, ale dwie choinki przyozdobią centrum miasta. Drzewka na Starym Rynku udekorowane zostaną elementami świetlnymi. Na odcinku od zabytkowego tramwaju przy ul. Wełniany Rynek do wylotu ul. Hawelańskiej w ul. Sikorskiego rozwieszone będą sopelki świetlne. Gwiazdki rozświetlą ciąg ulic śródmieścia: ul. Wełniany Rynek (od ul. Hawelańskiej do ul. Sikorskiego), Herberta, Obotrycką, Chrobrego (od ul. Spichrzowej do ul. Sikorskiego), Wodną, Sikorskiego (od Parku 111 do ul. Herberta). Iluminacja świąteczna zainstalowana będzie również na rondzie Ofiar Katynia oraz rondzie Kosynierów Gdyńskich. Kurtyny świetlne i gwiazdki zaświecą na bulwarze nadwarciańskim. Ulica Chrobrego rozbłyśnie iluminacjami w kształcie kielicha i stożka. Magię świąt dzięki iluminacji poczujemy już 3 grudnia. Oświetlenie będzie cieszyć oko do 9 stycznia.

3 grudnia o godzinie 10:00 na Starym Rynku dzieci z gorzowskich przedszkoli przystroją świąteczne drzewka wykonanymi przez siebie ozdobami. Filharmonia Gorzowska dostarczy gigantyczne bombki do udekorowanie przez najmłodszych.

Mikołajkową ofertę przygotowały miejskie instytucje. DKF Megaron przy Miejskim Ośrodku Sztuki przygotował specjalne pokazy filmowe dla dzieci. Filharmonia Gorzowska zaprasza na mikołajkowy koncert familijny Musical „Alicja w krainie czarów”. Filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej zapraszają na czytelnicze spotkania ze Św. Mikołajem.

W niedzielę, 13 grudnia, w MCK Zawarcie odbędzie się Wigilia Narodów – tradycyjnie wielokulturowe spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyć będą: Łemkowie, Ukraińcy, Poleszucy, Wilniucy, Lwowiacy, Romowie, Żydzi.

Od 18 do 23 grudnia na Starym Rynku odbędzie się Jarmark Świąteczny. Potrzebujesz choinki lub karpia? A może nie masz pomysłu na prezent? To wszystko, a nawet więcej, znajdziesz na Jarmarku Świątecznym, W tych dniach prowadzona będzie sprzedaż artykułów świątecznych, wyrobów rękodzielniczych oraz wiele innych. Zmysły nasycisz smakami i zapachami próbując świątecznych wyrobów i rozgrzewających napojów. Na Jarmark zapraszamy od godziny 12:00 do 20:00.

Od 18 do 20 grudnia na Starym Rynku rozstawiona będzie scena, na której przewidziano wiele atrakcji. W tym czasie wolontariusze Fundacji AdRem w ogrzewanym namiocie prowadzić będzie animacje dla dzieci w różnym wieku oraz poczęstuje ciepłą herbatą. Na piątek, 18 grudnia, zaplanowano Spotkanie Wigilijne. Już od godziny 12:00 wraz z Jarmarkiem Świątecznym wystartuje scena, z której na początek usłyszymy świąteczne melodie. Między godziną 16:00 a 17:00 lokalni muzycy wprowadzą w atmosferę świąt kolędowym graniem. Około godziny 17:00 ze sceny popłyną pełne ciepłych słów serdeczne świąteczne życzenia dla mieszkańców miasta od prezydenta, radnych i gości. Gwiazdą wieczoru będzie zespół NADIJA, który zaprezentuje współczesną folkową interpretację kolęd i pastorałek. W trakcie piątkowego dnia śnieżynki rozdawać będą pierniki z życzeniami wykonane w ramach warsztatów podopiecznych Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie. Dla mieszkańców przygotowaliśmy też wigilijny poczęstunek.

W sobotę, 19 grudnia, nie lada atrakcja nie tylko dla najmłodszych gorzowian. Nasze miasto odwiedzi najprawdziwszy Mikołaj z Laponii. Pojawienie się Mikołaja poprzedzi prowadzony przez trzy elfy występ z dużą dawką humoru. Mikołaj bardzo chętnie sfotografuje się z dziećmi indywidualnie. Zdjęcie będzie można pobrać ze strony miasta. W chatce elfy wystawią imienny certyfikat potwierdzający spotkanie z prawdziwym Mikołajem. W trakcie spotkania z Mikołajem poznamy lepiej Laponię dzięki prezentacji multimedialnej poprowadzonej przez Marka Koźmica, sąsiada Mikołaja od 5 lat. Odwiedzającym Jarmark czas umilą artystyczne życzenia i wspólne kolędowanie w wykonaniu chórów, zespołów śpiewaczych, przedstawicieli RSTK, MCK, Uniwersytetu III Wieku, Groty Sztuki, Teatru im. J. Osterwy, Jazz Klubu „Pod Filarami”. Do namiotu Fundacji AdRem na pokaz filmu „Święty Mikołaj dla wszystkich” zaprasza DKF Megaron przy Miejskim Ośrodku Sztuki.

W niedzielę, 20 grudnia, Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii i Klub Wolontariusza „Gniazdo” oraz Fundacja Ad Rem zapraszają na Święto Aniołów. W trakcje imprezy przewidziano konkursy na najlepsze przebranie za anioła, na najlepsze faworki i śledziki, konkurs malowania anioła palcami oraz konkurs na domek z piernika. Około godz. 18:00 planowany jest pokaz teatru ognia.

Nowy Rok powitamy na Bulwarze Zachodnim. Sylwester pod gwiazdami wystartuje o godz. 21:15. W programie muzyka w klimacie lat 80’ i 90’ oraz koncert zespołu „Cocktail Boys”. Gwiazdą wieczoru będzie zespół LOKA. Nie zabraknie również pokazu fajerwerków.

Europenian flag

.