O Amfiteatrze

Dodano: 27 lipca 2011
 

Amfiteatr wybudowany został w latach 1973-1974 w ramach czynu społecznego przez pracowników Gorzowskiego

Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego (GPBP). Niezwykle malowniczy obiekt, świetnie wkomponowany w zieleń Parku im. H. Siemiradzkiego, robił wrażenie na publiczności i goszczących w nim artystach. Na skalę ogólnopolską rozsławiły go festiwale Reggae nad Wartą i Romane Dyvesa. Przez lata w Amfiteatrze zmieniał się zarządca, w dłuższym okresie administrował nim OSiR, aż w 2003 roku został włączony do majątku Miejskiego Centrum Kultury. Stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia. Upływ czasu najbardziej nadwyrężył konstrukcję dachu, poszycie sceny, zaplecze techniczne.

Staraniem Ewy Hornik (dyr. MCK w latach 1994-2011) w roku 2010 rozpoczęła się realizacja inwestycji o nazwie „Rozwój infrastruktury kulturowej poprzez przebudowę Amfiteatru i rozbudowę Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp. I etap projektu przebudowa Amfiteatru i infrastruktury towarzyszącej.” Projekt architektoniczny jest autorstwa Piotra Bacha, a generalnym wykonawcą została firma ALSTAL z Inowrocławia. Inwestycje kontynuowała w ostatnich miesiącach Dorota Janczewska (obecna dyr. MCK). Gruntownie zmodernizowany i przebudowany, doskonale wyposażony obiekt został oddany 22 lipca br.

Na inwestycję z budżetu miasta Gorzowa wydano 16 mln złotych, ale efekt jest imponujący – „MCK Amfiteatr” należy do najnowocześniejszych w kraju. Pokrycie powiększonej sceny (powierzchnia 360 m2) i siedziska dla blisko 4600 osób są wykonane z drewna egzotycznego. Zniknął niepraktyczny budynek reżyserki, a sanitariaty dla publiczności usytuowano w pylonach przy budynku głównym. Zaplecze techniczne zapewnia artystom komfortowo wyposażone garderoby. Obiekt jest pozbawiony barier architektonicznych, a osoby niedosłyszące mogą wypożyczyć w kasach bezprzewodowe słuchawki. Na wysoki poziom techniczny koncertów pozwoli nowoczesny system nagłośnieniowy oparty na urządzeniach firm Crown, Soundcraft, JBL Vertec. W oświetleniu zastosowano renomowane produkty firm Robe, Space i Xeos. Zapraszamy i życzymy wyjątkowych wrażeń! O organizowanych przez nas koncertach oraz wszystkich nadchodzących wydarzeniach w Amfiteatrze przeczytać można na www.emceka.pl/amfiteatr; www.facebook.pl

Europenian flag

.