Karolina Cicha + Mithari – Miej Czas na Koncerty w ramach NSK
Kolejne wydarzenie z cyklu Miej Czas na Koncerty!
Karolina Cicha jest wokalistką, kompozytorką i multiinstrumentalistką zafascynowaną tradycyjną muzyką mniejszości północno-wschodniej Polski. Jej płyta „TANY” była nominowana do Fryderyka. Cicha ze swą muzyką odwiedziła kilkadziesiąt festiwali w Europie, Azji i Ameryce. W 2015 roku Cicha znalazła się w oficjalnej selekcji na WOMEX – największym festiwalu World Music na świecie. Wraz ze SPÓŁKĄ zdobyła GRAND PRIX i Nagrodę Publiczności na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”.
Jej droga twórcza rozpoczęła się od koncertów solowych i teatru „Gardzienice”. W 2009 roku Cicha zaczęła swą przygodę z muzyką rockową: Wraz z utworem „Miłość bez jutra” znalazła się na płycie GAJCY! wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Od tego debiutu – podążając coraz bardziej w kierunku muzyki tradycyjnej i etnicznej – wydała kilka płyt, m.in. „Wieloma językami” (2013) poświęconą językom mniejszości narodowych województwa podlaskiego; „Jidyszland” (2015) poświęconą twórczości poetów żydowskich tworzących w języku jidysz; „Poland-Pakistan” (2016) – fusion z pieśniarzem quawwali Shafqatem Ali Khanem; „Płyta tatarska” (2017), w której Cicha zagłębiła się w dziedzictwo muzyczne Tatarów polskich; „Jeden -wiele” (2018) – najbardziej mistyczna płyta Cichej, w której penetruje sakralne dziedzictwo swojego rodzinnego Podlasia; „Tany” (2020) – najbardziej taneczna z płyt Karoliny Cichej. Ostatnio wydała „Karaimską Mapę Muzyczną” – płytę, która zdobyła trzecią nagrodę w konkursie na Folkowy Fonogram Roku organizowany przez Polskie Radio.
Wystąpiła m.in. na festiwalach:
Womex Official Selection (Węgry); World Music Fest (USA); TFF Rudolstadt (Niemcy); FMM Sines Festival (Portugalia); Cheoyong Culture Festival (Korea Południowa); Music Mela (Pakistan); Isole che Parlano (Sardynia); Global Union (USA); Lotus Fest (USA); Gypsy Festival Drom (USA); Art Pole (Ukraina); Suklegos (Litwa); Menuo Juodaragis (Litwa); Folkbaltica (Niemcy/Dania); Ethnoport (Polska), Skrzyżowanie kultur (Polska); Euroradio Folk Festiwal (Szwecja); Urkult Festival (Szwecja); Kamianitza (Białoruś); Les Traversées Tatihou (Francja); Five Temples Festival (Hungary); Sibiu International Theatre Festival (Rumunia); LaMama Theatre (USA); Menuo Juodaragis (Litwa); Open Air (Polska); Jodphur Riff (Indie)
——————
Mithari (laureat Getting Out Festiwal 2022) to wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. W swoich utworach stawia głównie na przekazywanie emocji i ważnych dla niej treści. Słowa oprawione są w melodie przeplatających się ze sobą gatunków, takich jak chociażby art-pop, rock, funk czy folk, a żywym instrumentom towarzyszą elektroniczne brzmienia.
Na scenie występuje wraz z
zespołem, a na co dzień streamuje muzykę na żywo na platformie Twitch.tv, gdzie wykonuje zarówno autorskie utwory jak i covery.
Skład zespołu: Mithari – wokal, pianino, Michał Kózka – gitara elektryczna, Kamil Meler – gitara basowa, Ludwik Sinica – perkusja.
——————
Po koncertach odbędzie się pokaz ognia GRUPY KUGLARSKIEJ BURNING HEARTS.
To grupa młodych ludzi z Gorzowa Wielkopolskiego i nie tylko, która już od 2018 roku rozgrzewa do czerwoności fanów ognia. W tym roku nie zabraknie zarówno płomiennych odczuć, jak i wystrzałowych wrażeń.
Wystąpią przed Państwem zarówno osoby znane z poprzednich edycji Nocnego Szlaku Kulturalnego, jak i nowi członkowie naszej grupy. Będzie gorąco!
Wydarzenia odbywają się w ramach Nocnego Szlaku Kulturalnego.
2 września 2023, godz. 19:30
Amfiteatr MCK, ul. Drzymały (Park Siemiradzkiego)
Wstęp wolny.