Kino po zmroku 2019

Miejskie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Sztuki, Kino 60 Krzeseł oraz DKF Megaron po raz kolejny łączą siły, by zaprosić fanów kinematografii na wspólne oglądanie “pod chmurką”, czyli na Kino po zmroku.

W ubiegłym roku ten cykl imprez cieszył się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że nie inaczej będzie w tym sezonie, na który przygotowaliśmy też więcej siedzisk. Tym razem sięgamy głównie po filmy sprzed kilku, ale nie zabraknie kandydata do tegorocznego Oscara. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Pierwszy seans już 28 czerwca. Potem spotkamy się trzykrotnie w lipcu i raz w sierpniu.

Wszystkie seanse, o ile nie nastąpią nieprzewidziane okoliczności, odbywać się będą w Parku Wiosny Ludów, czyli popularnym Parku Róż, przy współudziale Cafe Costa. Za gościnę bardzo dziękujemy. W razie niesprzyjającej pogody projekcje będą przeniesione do Sali Widowiskowej MCK, ul. Drzymały 26.

Zaczynamy od godziny 22:00. Poniżej krótkie opisy wszystkich filmów.

28 czerwca
Anioł
reżyseria: Luis Ortega
występują: Lorenzo Ferro, Chino Darín, Mercedes Morán
Argentyna /Hiszpania 2018, dramat/kryminał, 115 min., od 15 lat

Wibrujące rock’n’rollem Buenos Aires, lata 70. 17-letni Carlito przemierza ulice, jakby należały do niego. Od najmłodszych lat wykorzystuje wszelkie okazje by kraść. Kiedy spotyka charyzmatycznego Ramona od razu stają się przyjaciółmi. Wyruszają w podróż pełną przygód, namiętności i mrocznej zbrodni.
Film oparty na życiu seryjnego mordercy Carlosa Robledo Pucha zwanego “Aniołem śmierci”.
Argentyński kandydat do Oscara 2019.

12 lipca
Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach?
reżyser: John Cameron Mitchell
występują: Elle Fanning, Nicole Kidman, Alex Sharp, Matt Lucas
Wielka Brytania 2017, komedia/romans, 102 min., od 15 lat

Londyn, 1977 rok. Młody punk Enn wraz ze swoimi kumplami Johnem i Vic’iem przypadkowo trafiają na dziwną imprezę studentów z zagranicznej wymiany. Na domówce Enn spotyka piękną i tajemniczą Zan, która chce, by chłopak „ pokazał jej” punk. Zaczyna się 24-godzinna przygoda pełna muzyki i imprezowania. Bohater szybko zakochuje się w dziewczynie, która tak naprawdę nie jest tym, za kogo się podaje.

19 lipca
City Island
reżyseria: Raymond De Felitta
występują: Andy Garcia, Julianna Margulies, Emily Mortimer, Ezra Miller
USA 2009, komediodramat, 100 min., od 15 lat

Zabawna opowieść o rodzinnych sekretach, miłości i radości życia w stylu „American Beauty” i „Małej Miss” z muzyką Jana A.P. Kaczmarka.
Mieszkający w City Island, zacisznej dzielnicy Nowego Jorku, państwo Rizzo to bardzo niestandardowa rodzina. Vincent Rizzo – głowa rodziny, na co dzień strażnik więzienny – co piątek mówi, że wychodzi na partię pokera, choć tak naprawdę uczęszcza na lekcje aktorstwa. Pozostali domownicy również mają swoje mniej lub bardziej niewinne kłamstewka. Pewnego dnia w rodzinie pojawia się młody więzień, Tony.

26 lipca
Para na życie
reżyseria: Sam Medes
występują: John Krasinski, Maya Rudolph, Maggie Gyllenhaal
USA/Wielka Brytania 2009, obyczajowy/romans, 98 min., od 15 lat

Burt i Verona prowadzili dotąd beztroskie życie trzydziestolatków, którym nie przeszkadzał brak stabilizacji i mieszkanie z kartonowym oknem. Moment otrzeźwienia przychodzi, kiedy okazuje się, że będą mieli dziecko. Tym bardziej, że przyszli dziadkowie zamierzają odgrywać swoją rolę z odległości tysięcy kilometrów od wnuka. Zdani na siebie Burt i Verona postanawiają wyruszyć w szaloną podróż po Ameryce, żeby znaleźć swoje miejsce na ziemi i własny sposób na życie.

9 sierpnia
Who Am I. Możesz być kim chcesz
reżyseria: Baran bo Odar
występują: Tom Schilling, Elyas M’Barek, Trine Dyrholm
Niemcy 2014, thriller, 105 min., od 15 lat

Benjamin, zafascynowany technologiami komputerowymi, dołącza do grupy włamującej się do serwerów korporacji. Wraz z nimi angażuje się w akcje, mające na celu skompromitowanie działań prowadzonych na granicy prawa lub sprzecznych z normami moralnymi. Idolem grupy jest król hakerów, któremu chcą dorównać i zdobyć jego akceptację. Świat wirtualny okaże się jednak o wiele mniej złożony niż rzeczywisty.

Europenian flag