Kino po zmroku 2022

Dodano: 8 czerwca 2022
 

Zapraszamy w każdy piątek lipca na Kino po zmroku. Seanse będą odbywać się o godzinie 22:00 na polanie w Parku Róż. W razie niepogody pokazy zostaną przeniesione do sali widowiskowej MCK ul. Drzymały 26.

REPERTUAR:


01.07.2022 – „Śmierć gwarantowana”

reżyseria: Tom Edmunds

występują: Tom Wilkinson, Aneurin Barnard, Marion Bailey

Wielka Brytania 2018, czarna komedia, 90 min, od 15 lat

Niedoszły samobójca desperacko szuka pomocy u killera o manierach dżentelmena. William, pisarz-wrażliwiec, nieraz próbował ze sobą skończyć, lecz nieskutecznie. Na szczęście jest plan: Leslie, skrupulatny i doświadczony płatny zabójca, za pokwitowaniem zobowiązuje się wykończyć swojego klienta.


08.07.2022 – „Wnuki dla początkujących”

reżyseria: Wolfgang Groos

występują: Maren Kroymann, Heiner Lauterbach, Barbara Sukowa

Niemcy 2020, komedia, 104 min, od 15 lat

Karin, Gerhard i Filippa przeszli na emeryturę. Jednak zamiast cieszyć się wolnym czasem, czują się starzy i bezużyteczni. Postanawiają więc poszukać sobie zajęcia. Wkrótce trafiają na nową inicjatywę: pomoc zapracowanym rodzinom w opiece nad dziećmi. Szybko jednak okazuje się, że cudze problemy rodzinne nie są wcale tym, czego oczekiwali…


15.07.2022 – „Susza”

reżyseria: Robert Connolly

występują: Eric Bana, Genevieve O’Reilly, Keir O’Donnell

Australia/USA 2021, kryminał, 115 min., od 15 lat

Aaron wraca do rodzinnego miasteczka, by wziąć udział w pogrzebie dawnego przyjaciela. Zgodnie z ustaleniami lokalnej policji, zmarły miał zamordować żonę i dziecko. Jest jednak coś, co nie zgadza się w tej historii. Aaron chce dowiedzieć się, co wydarzyło się naprawdę. W toku śledztwa okazuje się, że sprawa może mieć związek z wydarzeniami sprzed dwudziestu.


22.07.2022 – „Moje wspaniałe życie”

reżyseria: Łukasz Grzegorzek

występują: Agata Buzek, Jacek Braciak, Małgorzata Zajączkowska, Adam Woronowicz

Polska 2021, obyczajowy, 100 min., od 15 lat

Troskliwa córka, wyluzowana matka, lubiana nauczycielka, żona – Joanna w każdej z tych ról wypada doskonale. Ale w żadnej od dawna nie czuje się sobą. Dlatego prowadzi podwójne życie i skrywa tajemnicę. Gdyby ktoś się dowiedział, byłby to koniec wszystkiego, co w jej świecie wydaje się „wspaniałe”. Czy wystarczy jej odwagi, by się zbuntować?


29.07.2022 –I tak cię kocham”

reżyseria: Michael Showalter

występują: Kumail Nanjiani, Zoe Kazan, Holly Hunter, Ray Romano

USA 2017, 120 min., komedia/romans, od 15 lat

Oparta na faktach historia związku urodzonego w Pakistanie komika i aktora Kumaila Nanjiani oraz  Amerykanki Emily Gordon. Mężczyzna z poczuciem humoru i konserwatywną rodziną spotyka przypadkiem nowoczesną dziewczynę, która ma dosyć związków. Gdy wydaje się, że cały świat sprzysiągł się, by zburzyć ich szczęście, życie potrafi pokazać swoje najzabawniejsze oblicze.


Organizatorzy: Miejskie Centrum Kultury, Kino 60 krzeseł / MOS

Europenian flag

.