Kino po zmroku 2023

Dodano: 4 lipca 2023
 

Zapraszamy w każdy piątek lipca na Kino po zmroku. Seanse będą odbywać się o godzinie 22:00 na polanie w Parku Róż. W razie niepogody pokazy zostaną przeniesione do sali widowiskowej MCK ul. Drzymały 26.

CHRZCINY
reżyseria: Jakub Skoczeń
występują: Katarzyna Figura, Maciej Musiałowski, Tomasz Schuchardt, Michał Żurawski
Polska 2022, komedia obyczajowa, 88 min, od 15 lat

Grudzień, 1981 rok. Marianna postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość – chrzciny najmłodszego wnuka – do pojednania skłóconych od lat dzieci. Nieoczekiwanie przeszkodzi jej w tym generał Jaruzelski, który ogłasza tego dnia stan wojenny. Chcąc doprowadzić sprawę do końca, Marianna postanawia ukryć przed dziećmi prawdę o sytuacji w kraju. To małe z pozoru kłamstwo, uruchomi lawinę nieoczekiwanych zdarzeń, którą trudno będzie zatrzymać.
Młodzi i Film 2022: Nagroda Dziennikarzy – Za film pełnometrażowy. Tofifest 2022: FROM POLAND. Konkurs Polski – Złoty Anioł.

7 lipca 2023, godz. 22:00
Polana w Parku Róż
Wstęp wolny.


POZNAJMY SIĘ JESZCZE RAZ
reżyseria: Nicolas Bedos
występują: Daniel Auteuil, Guillaume Canet, Fanny Ardant
Francja 2019, komediodramat, 115 min., od 15 lat

Victor, zagubiony w świecie nowych technologii, rysownik komiksów nieoczekiwanie dostaje propozycję nietypowej podróży w czasie. Mężczyzna przyjmuje ją tym chętniej, że jego małżeństwo się sypie, a żona Marianne w niczym nie przypomina cudownej dziewczyny, w której kiedyś się zadurzył. Wybiera lata 70., by znów wejść do baru „Belle Epoque” i z drżącym sercem czekać, aż w drzwiach pojawi się rudowłosa, seksowna Marianne. Odtworzona na jego życzenie epoka wydaje się Victorowi o wiele prawdziwsza niż współczesność, w której wszystko – od międzyludzkich relacji przez pracę, po sztukę – staje się wirtualne.

14 lipca 2023, godz. 22:00
Polana w Parku Róż
Wstęp wolny.


JEŹDŹCY SPRAWIEDLIWOŚCI
reżyseria: Anders Thomas Jensen
występują: Mads Mikkelsen, Nikolaj Lie Kaas, Lars Brygmann, Nicolas Bro
Dania 2020, kryminał, 116 min., od 15 lat

Markus musi zająć się córką po tym, jak jego żona ginie w katastrofie. Wszystko wskazuje na zwykły wypadek, do czasu, kiedy do jego drzwi puka Otto – ocalały z wypadku matematyk. Otto z dwójką ekscentrycznych przyjaciół przekonują Markusa, że katastrofa pociągu była starannie zaplanowanym zamachem. Kiedy udaje im się zebrać dowody, pozostaje tylko jedno: odwet! Połączeni wspólnym celem nie cofną się przed niczym.
Nagrody Duńskiej Akademii Filmowej w kategoriach m.in. aktorka pierwszoplanowa, aktor drugoplanowy, muzyka.

21 lipca 2023, godz. 22:00
Polana w Parku Róż
Wstęp wolny.


PIOSENKI O MIŁOŚCI
reżyseria: Tomasz Habowski
występują: Tomasz Włosok, Justyna Święs, Andrzej Grabowski, Patrycja Volny
Polska 2021, dramat, 90 min., od 15 lat

Ona jest dziewczyną z bloku w małym mieście, on pochodzi z zamożnej warszawskiej rodziny. Ona kelneruje i śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty. Poznają się, gdy ona obsługuje przyjęcie, na którym on się bawi. Połączy ich miłość do muzyki, rozdzielą ambicje i marzenia. Kruche uczucie, które rodzi się między nimi, cały czas wystawiane jest na próbę. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis?
FPFF w Gdyni 2021: Złote Lwy Konkurs Filmów Mikrobudżetowych – Najlepszy film.

28 lipca 2023, godz. 22:00
Polana w Parku Róż
Wstęp wolny.

Europenian flag

.