Koncert Śpiewającej Rodziny Kaczmarek w ramach Kresoviany 2024

Dodano: 26 kwietnia 2024
 

Organizatorzy festiwalu „KRESOVIANA 2024”, tj. Miejskie Centrum Kultury oraz Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, po raz trzydziesty zapraszają do udziału w Spotkaniach Wykonawców Piosenki Kresowej.

Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Śpiewająca Rodzina Kaczmarek.

Rodzice są zawodowymi śpiewakami operowymi: Iwona Kaczmarek – sopran, Piotr Kaczmarek – tenor oraz dwóch niezwykle utalentowanych synów, obdarzonych przepięknymi głosami – Adam – baryton i Wojciech – baryton. Śpiewająca Rodzina Kaczmarków w swoim niezwykle bogatym repertuarze posiada wiele znanych arii i duetów z opery i operetki, piosenki z musicali, a także światowe i polskie standardy muzyki estradowej, przeboje muzyki filmowej, oraz okazjonalnie – pieśni patriotyczne i religijne. Rodzina występuje w kraju jak i poza jego granicami.

Śpiewająca Rodzina Kaczmarków regularnie koncertuje w filharmoniach na terenie całego kraju jak i zagranicy, na różnego rodzaju koncertach, imprezach organizowanych przez włodarzy miast i gmin, w domach kultury oraz na koncertach okolicznościowych organizowanych przez władze państwowe, jak i kościelne.

IWONA KACZMAREK jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi. Studiowała na wydziale wokalno-aktorskim. Już w czasie studiów podjęła współpracę z Filharmonią Łódzką. Od 2006 r. współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi. Debiutowała w partii tytułowej opery G. Verdiego „Aida”. W swoim repertuarze posiada role w operach m.in.: Tosca, Hrabina, Halka, Trubadur oraz partie w następujących operetkach: Baron cygański, Wesoła Wdówka, Księżniczka Czardasza. Występuje gościnnie na terenie całego kraju, śpiewając zarówno repertuar klasyczny, jak i estradowy. Jest obdarzona głosem o charakterystycznej, przepięknej i ciepłej barwie. Jej umiejętności wokalne pozwalają na wykonywanie bardzo szerokiego repertuaru: od pieśni poprzez musicale, operetki, aż po klasyczną „Wielką” operę w największych metropoliach w kraju i na świecie.

PIOTR KACZMAREK – tenor W 2000 roku ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi. Studiował na wydziale wokalno-aktorskim. Przez dwa sezony był pierwszym tenorem Teatru Muzycznego w Łodzi. Od 2000 roku współpracuje jako pierwszy tenor z Reprezentacyjnym Zespołem Wojska Polskiego w Warszawie. Występuje w filharmonii warszawskiej, katowickiej, krakowskiej, rzeszowskiej i koszalińskiej. Wiele razy występował w TVP.

ADAM KACZMAREK – baryton. Urodził się 9 lutego 2003 roku. Muzyka jest z nim od urodzenia. Już od najmłodszych lat próbował naśladować swoich rodziców, którzy są znanymi w kraju i poza jego granicami zawodowymi śpiewakami operowymi. Adam wykonuje piosenki zarówno z repertuaru klasycznego, jak i estradowego. W programie telewizyjnym „Mam talent” (w 2016 r.) odniósł niebywały sukces. Obdarzony jest przepięknym głosem o niespotykanej barwie. Posiada na swoim koncie wiele sukcesów scenicznych. Występuje sam, z bratem Wojciechem i oczywiście ze swoimi rodzicami, tworząc wspaniały zespół Śpiewającej Rodziny Kaczmarków. W 2017 roku razem z bratem Wojciechem wydali trzy płyty: „Marzenia się spełniają”, „Najpiękniejsze pieśni neapolitańskie” oraz płytę z kolędami „Cicha noc”. W przyszłości chciałby śpiewać na największych krajowych i światowych scenach.

WOJTEK KACZMAREK – baryton. Urodził się 25 lutego 1999 roku. Pochodzi z muzycznej rodziny, w której zarówno dziadkowie, jak i rodzice są zawodowymi śpiewakami operowymi. Muzyka jest w jego życiu od urodzenia. Swoją muzyczną karierę rozpoczął już w przedszkolu. Po mutacji dysponuje przepięknym głosem – barytonem o niespotykanej barwie. Śpiewa piosenki zarówno z repertuaru klasycznego, jak i estradowego. Ma wiele scenicznych sukcesów. W programie telewizyjnym „Mam talent” w 2016 roku odniósł niebywały sukces. W styczniu 2017 r. nagrał wspólnie z bratem Adamem debiutancką płytę „Marzenia się spełniają”, a w październiku „Najpiękniejsze pieśni neapolitańskie” oraz płytę z kolędami „Cicha noc”. Śpiewanie chce kontynuować także w przyszłości. Pragnie ukończyć studia muzyczne, aby pod okiem wybitnych muzyków doskonalić swój głos.

W tym roku spotykamy się w Amfiteatrze Miejskiego Centrum Kultury przy ul. Drzymały 30 (Park Siemiradzkiego) w Gorzowie Wielkopolskim.

Impreza została objęta patronatem Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, Jacka Wójcickiego.

Plan godzinowy Kresoviana 2024:
11:00 – oficjalne otwarcie oraz przesłuchania konkursowe,
16:00 – koncert Śpiewającej Rodziny Kaczmarek,
17:00 – wręczenie nagród.

18 maja 2024, godz. 16:00
Amfiteatr MCK, ul. Drzymały 30 (Park Siemiradzkiego)
Wstęp wolny.

Europenian flag

.