LUCYNKOWE pierwsze urodziny!

Dodano: 23 marca 2016
 

Warsztaty dla kobiet w trakcie leczenia onkologicznego. „Gorzowskie” Lucynki będą świętować swoje pierwsze urodziny.
Zapraszamy na cykl spotkań, które odbędą się w kwietniu. W programie są warsztaty rękodzielnicze, wystawy fotograficzne oraz koncert.

Program LUCYNEK:

1.04.2016 g. 18.00 Klub Jedynka ul. Chrobrego 9
Wernisaż wystawy fotograficznej Kasi Radkiewicz „Kobieta nie anioł. Anioł nie kobieta”.
Punktem wyjścia do fotograficznego opowiadania stał się film Kieślowskiego „Siedem kobiet w różnym wieku”. Kilka gorzowianek. Każda inna. Różni je niemal wszystko. Łączy – olbrzymi apetyt na życie. Spotkały się dzięki warsztatom dla kobiet w trakcie leczenia onkologicznego. Od roku uczęszczają na wspólne zajęcia. Siedem Lucynek. Siedem różnych opowieści. O zmaganiach, nadziei, spełnianiu marzeń, przełamywaniu tabu, oczekiwaniach, zmianach, olbrzymiej miłości i normalności. Zwykłym życiu. Bez wstydu. Bez wyrzeczeń. Bez ograniczeń. Bo rak to nie wyrok!
Kasia Radkiewicz – pomysłodawca i organizator gorzowskich warsztatów dla kobiet w trakcie leczenia onkologicznego „Lucynki”, absolwentka łódzkiej filmówki, dziennikarka.

4.04 – 14.04.2016 Plac Katedralny
Wystawa fotograficzna Igi Borowskiej-Krajnik i Kasi Radkiewicz „TU I TERAZ”.
Plenerowa wystawa promująca działalność gorzowskich warsztatów dla kobiet w trakcie leczenia onkologicznego „Lucynki” i projekty warszawskiej Fundacji „Rak’n’Roll” Wygraj Życie.
Życie z głową podniesioną wysoko, choć czasami łysą. Godnie i z uśmiechem na twarzy, bo żyjemy… tu i teraz. Tuż obok nas tkają swój los kobiety, które walczą. W rozmaity sposób. Ich heroizm nie zna granic. Celebrują każdą chwilę. Po prostu i po ludzku należy wspomóc tę ich walkę. Godność mamy tylko jedną przecież. A poprzez sztukę dotrzeć jest zawsze łatwiej i piękniej.
Iga Borowska-Krajnik – współorganizatorka „Lucynek”, piękniejsza połowa ZielonoNiebieskiego Teamu Fotograficznego, zafascynowana kulturą romską matka Hanny i Zuzanny z „Jeg…Duj…Roma!”.

15.04.2016 g. 18.00 CEA Filharmonia Gorzowska ul. Dziewięciu Muz 10
Wernisaż wystawy fotograficznej „Pięknołyse”.
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce terapeutyczno-artystycznych projektów Fundacji Rak’n’Roll. Jego celem jest oswojenie społeczeństwa z wizerunkiem kobiet, które utraciły włosy podczas chemioterapii. Przekonanie o tym, że bez włosów kobiety wyglądają nadal atrakcyjnie i zmysłowo również leży u podstaw przedsięwzięcia. Fundacja nawiązała współpracę z utalentowanymi fotografami – Andrzejem Świetlikiem, Katarzyną Fortuną oraz Darią Matczuk. Efektem jest 11 „Pieknołysych” fotografii, które zaistniały w przestrzeni publicznej m.in. we foyer Sceny na Woli im. T. Łomnickiego Teatru Dramatycznego, foyer Sceny im. G. Holoubka w Pałacu Kultury i Nauki. Wystawie w Teatrze Dramatycznym towarzyszyła premiera sztuki „Gry ekstremalne” opartej na historii zmarłej na glejaka mózgu Ewy Gawlikowskiej-Wolff.
Gorzów Wlkp. jest pierwszym miastem, do którego wystawa trafi.

22.04.2016 g. 18.00 Jazz Club „Pod Filarami”
Koncert „Razem można więcej”.

Koncert podsumowujący roczną działalność. Wspólny czas Gorzowskiej Grupy Przyjaciół, Lucynek i zaproszonych gości.
Wystąpią: Agnieszka Kliszczyk, Mariusz Smoliński, Elżbieta Kuczyńska.

29.04.2016 g.18.00 Klub Jedynka ul. Chrobrego 9
Warsztaty rękodzielnicze „Lucynki dla gorzowian” – Quilling z Ewą Wojciechowską.
Quilling – technika z rodzaju papieroplastyki służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru, zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru.
Ewa Wojciechowska – Lucynka o najszczerszym i najserdeczniejszym uśmiechu. Od początku uczestniczy w warsztatach. Karty okolicznościowe metodą quillingu tworzy od kilku lat. Lucynki znają jej twórczość. Teraz przyszedł czas, aby z pasją Ewy zapoznali się mieszkańcy miasta. Ewa ma gołębie serce. Bierze udział w różnych akcjach charytatywnych przekazując swoje karty na licytacje.

Imprezy zostały objęte honorowym patronatem Pani Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej, Pani Poseł na Sejm RP Krystyny Sibińskiej i Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. Jacka Wójcickiego.

Europenian flag

.