Marcowe śpiewanie Cantabile

Dodano: 2 marca 2015
 

Bardzo pracowity dla Cantabile będzie tegoroczny okres przedświątecznego oczekiwania Zmartwychwstania Pańskiego. Chór czterokrotnie zaprezentuje oratorium Chwalebna Droga Krzyżowa – dzieło współczesnego kompozytora Stanisława Szczycińskiego , wpisujące się treścią w wielkopostny czas. Koncert w Gorzowie odbędzie 6 marca o godz. 19.00 w kościele pw. św. Wojciecha przy ul. Gwiaździstej, a 22 marca w Międzychodzie.

 

Chór zgłosił swój akces do udziału w dwóch festiwalach. W ramach Festiwalu Muzyki Pasyjnej wykona Oratorium 15 marca w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze, natomiast w dniach 28 i 29 marca weźmie udział w Międzynarodowym Szczecińskim Festiwalu Muzyki Pasyjnej. W części konkursowej zaśpiewa wybrane części Chwalebnej Drogi Krzyżowej, natomiast poza konkursem będzie koncertować w kościołach i innych obiektach kulturalnych Szczecina.

8 marca o godz.15.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Warszawskiej wykona stałe części Missa Brevis J. Noyona podczas Mszy św., która odprawiona zostanie w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego za dusze Żołnierzy Wyklętych.

Europenian flag

.