Miej Czas na Kulturę, Ty też ją tworzysz!

Dodano: 6 grudnia 2021
 

Zespół Miejskiego Centrum Kultury, z chęci wsparcia oraz solidarności w tworzeniu kultury i otwartości instytucji na nowe pomysły oraz szeroki krąg twórców, ogłasza nowe inicjatywy. Chcąc zapobiec tendencji zamykania się w powtarzalnych schematach zapowiadamy:

1. Serię konkursów na projekty graficzne wiodących wydarzeń kulturalno – artystycznych, które będą organizowane przez MCK w 2022 roku.

Celem konkursów będzie wyłonienie najbardziej niekonwencjonalnych, ciekawych i kreatywnych projektów, przedstawiających w niebanalny sposób kultowe wydarzenie artystyczno – kulturalne, mające stałe miejsce w harmonogramie naszych imprez.

Lista wydarzeń będących tematem projektów graficznych:

  • Nocny Szlak Kulturalny,
  • cykl Miej Czas na Koncerty,
  • Kino po zmroku,
  • Jazda coolturalna,
  • Międzynarodowe Spotkania Orkiestr Dętych i Zespołów Paradnych „Alte Kameraden”,
  • Ogólnopolski Festiwal Monodramów i Teatrów Małych Form „Bamberka”,
  • kalendarz MCK na rok 2023,

2. Konkurs dla uczniów szkół średnich, na projekt wydarzenia kulturalnego.

Wymyśloną przez młodych ludzi imprezę sfinansujemy i pomożemy zorganizować. Może to być cykl spotkań, festyn, warsztaty, przegląd lub konkurs autorskiej twórczości, wydawnictwo (album, komiks, zbiorek literacki), wystawy, prace audiowizualne, happening w przestrzeni miasta itp.

Szczegóły obu konkursów wkrótce!

Zaś już dziś, z okazji Mikołajek, mamy dla Was niespodziankę, która inauguruje cykl Miej Czas na kulturę, Ty tez ja tworzysz! Kalendarz ścienny na 2022 rok! Pierwszych 10 osób, które przyjdzie dziś do siedziby MCK, ul. Drzymały 26 otrzyma od Nas to niebanalne wydawnictwo w prezencie. Kalendarze będą również już od jutra do nabycia w cenie 15 zł w siedzibie MCK. Już teraz możecie pobrać kalendarz w wersji tapet na pulpit komputera pod poniższym linkiem:

https://mckgorzow.pl/docs/kalendarz_mck_2022_tapety.zip

Europenian flag

.