Nauka tkactwa artystycznego

Dodano: 12 listopada 2014
 

Miejskie Centrum Kultury zaprasza młodzież i osoby dorosłe na naukę tkactwa artystycznego (tkanie na ramach tkackich). Sekcja jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych.
W czasie zajęć uczestnicy uczą się tkania na ramach tkackich używając różnych materiałów. Zajęcia mają przygotować do samodzielnej pracy twórczej w zakresie tkaniny artystycznej.

Podczas zajęć przekazywane są uczestnikom następujące informacje i umiejętności: podstawy tkactwa artystycznego, technika zakładania osnowy na ramy tkackie, praktyczna nauka tkania, praca z wełną oraz innymi materiałami tkackimi (papier, sizal, patyki), nauka splotów tkackich, projektowanie przyszłej tkaniny.

Tkanie ręczne jest bardzo pracochłonne. Czas wykonania zależy od stopnia trudności projektu, nastroju autora, grubości wełny. Prace powstające w pracowni są efektem inspiracji dziełami malarzy. Czasami są to kopie obrazów odwzorowane w tkaninie, czasami tylko kolor lub nastrój obrazu jest zaczątkiem pomysłu na realizację tkaniny.
Można tkać bardzo drobne, niesamowicie precyzyjne wzory z delikatnej przędzy, a także tworzyć monumentalne kompozycje o ogromnym rozmachu artystycznym z najróżniejszych materiałów o bardzo zróżnicowanej, bogatej strukturze.

Chęć udziału w zajęciach prosimy zgłaszać telefonicznie do 20 listopada pod nr tel. 95 739 00 07 w godz. 9:30 – 14:00 MCK Pracownia Plastyczna lub 604 939 567 MCK – Klub Pogodna Jesień.

Najbliższe zajęcia odbędą się 27 listopada o godz. 16:00 w Klubie Pogodna Jesień, ul. Słoneczna 63.

Zajęcia prowadzone przez Panią Ewę Ochocką odbywać się będą w dniu ustalonym przez uczestników na zebraniu organizacyjnym.

Zajęcia są bezpłatne. Zapraszamy.

Europenian flag

.