Nie żyje Władysława Staryszak

Dodano: 6 października 2018
 

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że 5 października, w wieku 75 lat, odeszła od nas po ciężkiej walce z chorobą Władysława Staryszak. Z gorzowską oświatą i kulturą związana od ponad 50 lat.

Gorzowianka, urodzona we Lwowie. Pedagog, animator kultury, nauczyciel i pracownik Kuratorium Oświaty. W latach 1968-71 pracownik Urzędu Miejskiego na stanowiskach: kierownik Powiatowej Poradni Kulturalno-Oświatowej oraz zastępca kierownika Gorzowskiego Domu Kultury „Kolejarz”.

Odegrała znaczącą rolę w procesie integracji środowiska seniorów w Gorzowie. Była członkiem Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oraz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, wykazując się dużą aktywnością w integracji organizacji kresowych działających w mieście i województwie. Odznaczona m. in. Odznaką Honorową „Za szczególne zasługi dla miasta Gorzowa Wlkp.”.

W ostatnim czasie (lata 2004-2016) kierowała Klubem Kultury MCK Jedynka, gdzie stworzyła swoistą przystań, w której swoje miejsce mógł znaleźć każdy.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę, 10 października 2018 r., o godz. 11.00 na cmentarzu komunalnym przy ul. Żwirowej (kaplica firmy Products).

Europenian flag

.