Nocny Szlak Kulturalny z MCK

Dodano: 5 września 2020
 

JACEK KLEYFF z Orkiestrą na Zdrowie oraz „New Ancient” – wystawa obrazów Łukasza Kłodzińskiego

Jacek Kleyff – wolny twórca piosenek i obrazów oraz (jak sam o sobie mówi) rzemieślnik precyzji słowa w danym wzruszającym momencie życia… i tworzenia muzyki. W latach 1971-1976 współtworzył z Januszem Weissem i Michałem Tarkowskim teatrzyk Salon Niezależnych. Współzałożyciel Orkiestry Na Zdrowie (ONZ), z którą to występuje od ponad trzydziestu lat do dziś dnia.

Po sukcesie na pierwszym Przystanku Woodstock (zespół wygrał pierwszy Przystanek Woodstock Jerzego Owsiaka w 1995 roku w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim) grupa zyskała opinię unikalnej na polskiej scenie kapeli, a z powodu niemożności zakwalifikowania jej muzyki do jakiejkolwiek nazwy funkcjonującej na rynku muzycznym – śmiało wkroczyła na tym rynku do niszy kapel Jedynych w Swoim Rodzaju. Sami członkowie ONZ swoją muzykę pozycjonują w egzotycznym gatunku zwanym: „kujawiak aborygeński z Jamajki, trochę ruski, a trochę węgierski spod Ostrołęki”.

„New Ancient” – wystawa obrazów Łukasza Kłodzińskiego. Seria przedstawia rzeźby antycznej Grecji zestawione ze współczesnymi technikami malarskimi wykorzystującymi oprócz pędzla aerograf, areozole i szablony.

12.09. godzina 20:00

Wstęp Wolny!

Amfiteatr MCK, Park Siemiradzkiego

Europenian flag

.