Ogrody deszczowe

Dodano: 31 maja 2021
 

Z okazji Światowego Dnia Pszczół przy dwóch naszych obiektach (ul. Drzymały, ul. Wawrzyniaka) powstały tzw. ogrody deszczowe. Wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem w tym zakresie wspierała nas #FundacjaAerisFuturo.
Ciekawi jesteście, co to takiego „ogrody deszczowe”? To proste rozwiązanie, które sprawia, że woda opadowa nie spływa niewykorzystana z dachów rynnami do kanalizacji czy na ulicę. Część tej wody zostaje zatrzymana przez kwiaty i rośliny w ogrodach deszczowych. Stopniowo woda oddawana będzie przez nie do atmosfery. Ogrody deszczowe wyglądają jak rabaty kwiatowe. Poza funkcją ozdobną pełnią także inną rolę – filtrują wodę opadową i zwiększą tym samym jej retencję. To ważne, zwłaszcza w okresach bezdeszczowych, bo w ten sposób podnosi się wilgotność powietrza, a to poprawia mikroklimat.
Zobaczcie kilka zdjęć z „placu budowy”. Fundacja przygotowuje dla nas również dokumentację video. Za kilka dni będziecie mogli dowiedzieć się, jak samemu wykonać taki ogród przy Waszych domach.
Bądźmy w kontakcie!

Europenian flag

.