Oto trójka jurorów Getting Out Festival #5

Dodano: 16 listopada 2017
 

TOMEK LEKTARSKI

Szef agencji artystycznej LIONSTAGE z Wrocławia. Organizator i promotor koncertów, manager muzyczny, kolekcjoner płyt winylowych.

Przygodę z branżą muzyczną rozpoczął ponad 22 lat temu, organizując pierwsze koncerty. Manager zespołów Illusion, Lipali oraz agent , współpracujący ze ścisłą czołówką polskich zespołów sceny niezależnej. Pomysłodawca takich festiwali jak One Love Sound Fest, Wrocławski Sound. Independent Dub Day. Współorganizator festiwali wrocławskich: Thanks Jimi Festival, Ethno Jazz Festival czy projekt koncertowy City Sounds. Od 2010 roku współpracuje stale z Przystankiem Woodstock i fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w zakresie artystycznym i organizacji finałów WOŚP.  Na stałe również współpracuje z Teatrem Capitol we Wrocławiu – program telewizyjny Nut Ferment oraz z Przeglądem Piosenki Aktorskiej Jest odpowiedzialny za sprowadzenie do Polski takich artystów zagranicznych jak The Cranberries, Status Quo, Manu Chao, Damian Marley, Sinead O’Connor, Apocalyptica, Woodkid, Pat Metheny, Chick Corea, ZAZ, Moderat, Aparat, Selah Sue i wielu innych.

PIOTR SZWED

Literaturoznawca zajmujący się krytyką muzyczną, na co dzień przede wszystkim nauczyciel, autor książki „Oddaleniec. Poezja Bolesława Leśmiana wobec romantyzmu polskiego”. Publikował m.in. w „Pamiętniku Literackim” i „Res Publice Nowej”. Od 2006 roku związany z serwisem Screenagers, w latach 2015-2016 jego redaktor naczelny. Twórca wielu adnotacji oraz edytor działający na portalu Genius, poświęconym interpretacjom tekstów piosenek. Redaktor w dziale muzycznym portalu dwutygodnik.com.

OLEK RÓŻANEK

Wokalista, kompozytor i autor tekstów, lider zespołu Chorzy i organizator Akustyczeń Festiwal Szczecin. Występuje na deskach łódzkiego Teatru Lalki i Aktora Pinokio oraz w szczecińskim Teatrze Polskim. Nagrodzony za kompozycje do spektaklu Fumum Vendere na Międzynarodowym Festiwalu Lalka też Człowiek. Współpracował z Teatrem Lalek Pleciuga w Szczecinie przy  powstawaniu muzyki do spektaklu Pippi Piratka. Wielokrotnie udzielał się wokalnie w kompozycjach do spektakli teatralnych autorstwa Piotra Klimka.  W 2012 roku skomponował i ubrał w słowa zamówioną przez  Miasto Szczecin Pastorałkę na planie gwiazd. Współtworzył trio Rykoszept, z którym wydał płytę Torba na rzeczy pospolite (ISAK Warszawa, 2007). Z grupą Chorzy opublikował dwa wydawnictwa: Skończyliśmy się na Kill’em All (2012) oraz Nieznośna Lekkość Hitów (2015).

Europenian flag

.