Piaskownica na Broadwayu

Dodano: 10 września 2015
 

Piaskownica na Broadwayu

Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp. zaprasza na teatralne rozpoczęcie roku kulturalnego, 25 września (piątek) o godzinie 18.00.

Zaprezentuje się grupa teatralna Prawie Profesjonalni z MCK w spektaklu „Piaskownica” na podstawie tekstu Michała Walczaka, w obsadzie: Marta Olszewska i Kamil Saczkowski. To stadium relacji uczuciowych między ludźmi. Rzecz dzieje się w piaskownicy, która odgrywa rolę pola walki między kobietą a mężczyzną. Mężczyzna-chłopiec wyznacza terytorium dostępne dla kobiety. Kobieta-dziewczynka przystaje na jego warunki, ale nie pozwala zupełnie ingerować w swoje działania. Tytułowa piaskownica to jednak nie tylko pole walki „mężczyzn z Marsa i kobiet z Wenus”.

Po spektaklu wystąpi z koncertem „Broadway Forever” Józef Sobolewski z towarzyszeniem Bożeny Pomykały-Kukorowskiej, od dwóch dekad aktorki Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie. Józef Sobolewski pochodzi z Barlinka, muzykę studiował w Przemyślu, Szczecinie i Warszawie w latach 1968-1973. Studiował i jednocześnie współpracował w Warszawie z Radiową Orkiestrą Stefana Rachonia, a także w znanych kabaretach, takich jak m. in.: Kabaret 40-Latków, Kabaret Rico czy Podwieczorek przy mikrofonie. Od kilkudziesięciu lat mieszka w Kanadzie. Koncertował niedawno m. in. w Jazz Clubie Pod Filarami. Będzie to podróż muzyczna po musicalach XX wieku, od 1907 roku i George’a Gershwina aż po rok 1986. Usłyszymy fragmenty „Błękitnej rapsodii”, wielu musicali Andrew Lloyd Webbera, autora takich dzieł jak „Hair”, „Cats” czy „Jesus Christ Superstar”. Nie zabraknie „My Fair Lady” czy kompozycji Cole Portera. Będą też niespodzianki.

Spektakl i koncert odbędą się w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury przy ul. Drzymały 26. Wstęp wolny.

Europenian flag

.