XII Polihymnia wystartowała.

Dodano: 9 października 2009
 

W czwartek 8 października dzieci z gorzowskich przedszkoli uczestniczyły w pierwszych przestawieniach muzycznych zatytułowanych „W pałacu królowej muzyki” oraz „Lista muzyki klasycznej – inaczej” zorganizowanych w ramach nowego XII sezonu Polihymnii, który zakończy się w czerwcu 2010.

Młodzi widzowie poznali wczoraj największe przeboje muzyki operowej (fragmenty Czarodziejskiego fletu i Wesela Figara W. A. Mozarta, Aidy, Traviatty, Rigoletta i Nabucco G. Verdiego, Strasznego dworu i Halki S. Moniuszki oraz Porgy and Bess G. Gershwina) w transkrypcjach na saksofon i puzon.

Przed widzami wystąpili: Krzysztof Kala grający na saksofonie, Tomasz Zatwarnicki grający na puzonie oraz Dariusz Cetner grający na fortepianie. Koncert poprowadził Jerzy Skrzypczak.
Polihymnia w eMCeKa to działania artystyczno – edukacyjne w zakresie muzyki realizowane przez Miejskie Centrum Kultury i Wydział Edukacji Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.

W trakcie koncertów dzieci poznają sylwetki wybitnych kompozytorów, budowę i walory brzmieniowe instrumentów muzycznych oraz podstawowe terminy muzyczne. Ważnym elementem edukacji jest także ćwiczenie koncentracji uwagi, pamięci muzycznej, wyobraźni i wrażliwości.

Działania MCK kształcą przyszłych miłośników muzyki, melomanów, którzy uczęszczać będą na koncerty między innymi do Centrum Edukacji Artystycznej.

4 listopada w Sali Widowiskowej MCK odbędą się kolejne koncerty z cyklu 15 spotkań z Polihymnią w eMCeKa.

{jcomments on}

{joomplu:37} {joomplu:35} {joomplu:31}

{joomplu:29} {joomplu:36} {joomplu:32}

 

 

 

Europenian flag

.