Program NSK 2021

Dodano: 12 maja 2021
 

15:00-20:00 Wełniany Rynek, ul. Hawelańska

Biuro Turystyki Stacjonarnej VOYAGE VOYAGE.

W związku z pandemią podróżowanie zagraniczne stało się utrudnione i niebezpieczne. Od ponad roku siedzimy zamknięci, bez możliwości zwiedzania świata. Media społecznościowe zamiast widoków z dalekich podróży bombardują nas zdjęciami zwierzaków i kulinarnych wyczynów. Chcemy wrócić do starego porządku. Zwiedzać świat, odbywać podróże lub chociaż wyskakiwać na krótkie wycieczki. Tym pragnieniom wychodzimy naprzeciw organizując jednodniowe „Biuro Turystyki Stacjonarnej Voyage voyage”. Biuro oferuje bezpieczne, ekologiczne podróże po najczęściej odwiedzanych zakątkach świata, bez żadnych nakładów finansowych oraz czasowych. W 5 minut można będzie znaleźć się w pięciu odległych krajach na różnych kontynentach, fizycznie przesuwając się zaledwie o kilka metrów. Ten zdawałoby się utopijny plan będzie możliwy do zrealizowania dzięki planszom z obrazami odległych zakątków. Ilustracje egzotycznych pejzaży będą miały lukę, którą można będzie wypełnić swoją osobą wpasowując się w otoczenie. Nasze gorzowskie, zagraniczne 😉 podróże zostaną sfotografowane. Następnie w naszym biurze wydrukowane zostaną pocztówki ze zdjęciem z „eskapady” oraz umieszczone na FB i Instagramie. Zapraszają Ewa Kozubal i Ewa Bone.


16:00-24:00 Nisza 14/14, przyszła Restauracja Rattan, Bulwar Wschodni

NA FALI. Wystawa ma ukazać piękno naszego regionu, bo motywy zostały zaczerpnięte w większości z plenerów nad jeziorami położonymi w naszym województwie. Miejsce wystawy – Bulwar ma nawiązywać do historii naszego miasta, jego znaczenia na wodnym szlaku, kiedyś ważnego portu dla barek i przystani dla łodzi. Wystawa ma mieś charakter loftu przypominającego portowy magazyn. Zaprasza autorka – Agata Kaczuk-Jagielnik


17:00 Witryny dawnego sklepu Troll, obok Studni Czarownic

ZDANIA NAPOWIETRZNE Ryszarda Grzyba. Malarz, poeta, projektant graficzny. Urodzony 17 lipca 1956 w Sosnowcu, mieszka w Warszawie. Laureat Nagrody im. Jana Cybisa za 2010 rok. W 2004 rozpoczął multimedialny projekt “Zdania napowietrzne”, w ramach którego kolekcjonuje krótkie sentencje poetyckie, „absurdalne – jak mówi – haiku” i umieszcza je w kontekście zupełnie obcym poetyckim eksperymentom – na billboardach, pocztówkach, ołówkach, kubkach, zmienia je w neony, tabliczki informacyjne. Poprzez zawłaszczenie przestrzeni przeznaczonej dla innego rodzaju komunikatów, artysta wzmacnia siłę ich przekazu, wywołując swego rodzaju suspens. Zdania Napowietrzne zostały wydane przez Świat Literacki (2005) i Miejski Ośrodek Sztuki W Gorzowie Wlkp. w 2015. Organizator: Miejski Ośrodek Sztuki.


17:00-18:30 Kawiarnia Letnia, ul. Bolesława Chrobrego 2a

KONCERT ŻYCZEŃ. Wielu z nas pewnie pamięta jeszcze emitowany w telewizji Koncert Życzeń.  Przeniesiemy się do tamtych lat w kultowej kawiarni Letnia, gdzie każdy będzie mógł w ten wyjątkowy sposób życzyć komuś sto lat, przesłać pozdrowienia czy wyznać miłość. W spotkaniu będzie nam towarzyszyć muzyka lat 80 i 90tych śpiewana na żywo przez m.in. Katarzynę Mosek, Wojciecha Brożka, Beniamina&Niedżwiedzia, Michała Dominowskiego, Annę Sokolnicką… Koncert zostanie poprowadzony przez Julię Adamczyk oraz Mariusza Lewandowskiego. Zapraszamy do niezapomnianej zabawy.


17:00-21:00 Klub Kultury MCK Jedynka, ul. Chrobrego 9

Wystawa pokonkursowa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, prezentująca prace plastyczne inspirowane twórczością Marii Konopnickiej, patronki Szkoły. Warsztaty literacko-plastyczne poprowadzą poetki, autorki książek dla dzieci Jolanta Karasińska i Beata Patrycja Klary.


17:00-21:00 Skwer Zenona Bauera, ul. Wawrzyniaka / ul. Przemysłowa

PRZYSTANEK MAŁA UKRAINA. Wyjątkowy koncert będący obrazem kultury adoptującej się na emigracji. Wystąpią sekcje trzech grup wiekowych zespołu CZERWONA KALINA złożonego z członków lokalnej społeczności ukraińskiej, liczącej w Gorzowie około 10 tysięcy osób. Przystanek jest wydarzeniem środowiskowym, wyreżyserowanym i wystawionym przez Gorzowian z Ukrainy.

20:30-21:00 – Inscenizacja oparta na tradycji puszczania wianków na wodzie. Wszystkich, którym bliski jest folklor, kultura i tradycje wschodu zaprasza Lubuskie Stowarzyszenie Rozwoju Regionalnego „ROZWÓJ”.


17:00-22:00 Skwer nad Kłodawką koło siedziby Hufca przy ul. Wyszyńskiego 3 oraz siedziba Hufca NA HARCERSKIEJ ŁĄCZCE.

Harcerze po raz pierwszy na Nocnym Szlaku Kulturalnym! Przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji na “Harcerskiej Łączce” i w siedzibie naszego Hufca. Każdy znajdzie coś dla siebie, będą atrakcje przyjazne dla dzieci i tych starszych także! Zabrzmią prawdziwe śpiewy przy ognisku, harcerskie, turystyczne i inne znane hity. Na spragnionych i głodnych będzie czekać Kawiarenka “Pod chmurką” ze zdrowymi napojami i smakołykami oraz ognisko z kiełbaskami. A dla chętnych lekcja robienia i pieczenia podpłomyków! Dodatkowo będziecie mogli poznać od zawodowych ratowników zasady udzielania pierwszej pomocy czy po prostu poleżeć w hamakach między drzewami. A po głównych atrakcjach zadbamy również o super pamiątkę – selfie na naszej ściance niespodziance do robienia zdjęć! A może byłeś kiedyś harcerzem? Albo twoja babcia czy tata jeździli na obozy naszego hufca? Przyjdźcie i odnajdźcie siebie lub bliskich na fotografiach w starych kronikach. Zadbamy o to, żebyś czuł się u nas jak u siebie. Zapewniamy rodzinną atmosferę w otoczce przyrody! Zaprasza Hufiec Gorzów Wlkp. ZHP.


17:00-22:00 Teren pod filarami Mostu Lubuskiego, ul. Wał Okrężny

#FILARY SZTUKI – MUZYKA MIASTA. Wydarzenie mające na celu przedstawić w pigułce kulturę ulicy wywodzącą się ze Stanów Zjednoczonych. W planach:

– Wernisaż murali umieszczonych na filarach Mostu Lubuskiego,

– Muzyka na  żywo grana przez dj. Nambear’a (Hip-hop, beats i mash-ups),

– Prezentacja filmów będących podsumowaniem gorzowskiej codzienności, a także małą prezentacją działalności pracowni Artoteka,

– Wystawa samochodów amerykańskich przy współpracy z , American Cars  #66400

Zapraszają: dj. Nambear, American Cars  #66400 i pracownia ARTOTEKA.


17:00-2:00 Mała Galeria GTF – MCK, ul. Chrobrego 4

66 Doroczna  Wystawa  Fotografii  GTF  zawierająca  prace  nagrodzone i wyróżnione  oraz zakwalifikowane do wystawy. Wystawa  organizowana jest od 1954 roku  tj. od  momentu  powstania Gorzowskiego Towarzystwa  Fotograficznego. Do wystawy  wydany został  katalog ze wszystkimi  pracami. Mała Galeria  działa od 1972 roku.


17:30-20:00 Wycieczka historyczna, start przy ul. Dworcowej 1, pod Dworcem PKP

WYSPA PRZEMYSŁU, WYSPA WOLNOŚCI – niezwykła historia gorzowskiego ZAWARCIA.

Gorzów Wielkopolski jest miastem o długiej i bogatej historii. Dogodne położenie miasta u ujścia Kłodawki do Warty sprzyjało rozwojowi gospodarczemu. Podczas historycznej wycieczki poznamy Gorzów od mniej znanej strony, przemysłowego serca miasta. Wśród tematów znajdą się:

– opowieść o nowoczesnym i cenionym przez robotników przemysłowcu który wyprzedzał swoją epokę,

– historia tajemnicy gospodarczego sukcesu miasta, historię ciągników Mazur  które z gorzowskiego Ursusa dojechały aż do Brazylii,

– zapomniany gorzowski produkt nr 1 który zdobył świat (nawet go dotkniemy),

– tragedia w kinie „Capitol” z sierpnia 1950 r. i jaki miała związek z A. Walentynowicz i A. Gwiazdą,

– historia najbrutalniej stłumionego strajku w dziejach miasta omówiona  w miejscu gdzie to wszystko się działo,

– znaczenie żeglugi rzecznej i kolei dla rozwoju gospodarczego miasta,

Wśród najciekawszych miejsc znajdą się:

– prawdziwa robotnicza dzielnica mieszkaniowa sprzed ponad stu lat,

– modernistyczny kościół o unikalnym kształcie,

– dwa z pięciu portów miasta,

– fabrykancka siedziba jednego z twórców potęgi przemysłowej miasta,

– kompleks fabryczny z przełomu XIX i XX wieku

Zgłoszenia na adres e-mail: jaroslaw.palicki@ipn.gov.pl.

Zaprasza Instytut Pamięci Narodowej – oddział Szczecin, delegatura Gorzów Wlkp.


18:00-19:00 Park Róż, ogródek Cafe CośTam, ul. Wybickiego 7

PORTRET KOBIETY – PRZESŁANIEMarek Zalewski z zespołem zaprezentuje piosenki z repertuaru Ireny Santor, Karin Stanek, Kaliny Jędrusik, Kory. Piosenki o niezwykłym klimacie, nostalgiczne i pełne uczucia. Te niesamowite kompozycje zostaną zagrane w nowoczesnych aranżacjach. W rolę śpiewającej kobiety wcieli się Justyna Jeleń, a towarzyszyć jej będą: Marek Zalewski -piano, Arkadiusz Malinowski – bas, Mariusz Lipiński – perkusja.


18:00-20:00 Skwer z fontanną przy dawnej siedzibie Banku Pekao S.A., ul. Jagiełły

Uwaga zmiana! Zapraszamy na skwer przy Łaźni Miejskiej o godzinie 21:00

GDZIE BYŁ PLAC ŁAZIENKOWSKI W GORZOWIE?

Robert Piotrowski w formie slajdowiska zaprezentuje nieznane fragmenty miasta. Wiążą się z nimi pasjonujące historie. Plac Łazienkowski – obecnie skwer z fontanną ma także intrygujące otoczenie. Zaprasza Stowarzyszenie Sztuka Miasta.


18:00-21:00 Lokal Bazylia i Groszek, CH Nova Park, ul. Przemysłowa 2

SZTUKA UŻYTKOWA W WERSJI ECO. Własnoręcznie stwórz unikalną ozdobę do swojego domu.

18:00-19:00 – Warsztaty z techniki malowania osłonek betonowych.

19:00-20:00 – Warsztaty wykonywania ozdobnych świec z wosku sojowego.

20:00-20:30 – Dyskusja na temat sztuki użytkowej w duchu eko i zero waste.

Warsztaty poprowadzi Patrycja Błaszczyk, zapisy na adres: fundacjaroslinnejintegracji@gmail.com

Między warsztatami proponujemy degustację roślinnych słodkości.

Zaprasza Fundacja Roślinnej Integracji.


18:00-22:00 ŁUBU DUBU, ul. Łokietka 32

18:00-19:00 – PUNCTUM – to zdjęcie działa na mnie. To powstający cykl fotografii. Subiektywnie wybrany, poprzez mój czas, moje miejsce, moje doświadczenie, eksponowany na stałe w Łubu Dubu. Pomysłodawca: Tomasz Hołyński.

19:00-20:00 – MAGIA ŚWIATŁA . Wystawa Grupy Fotograficznej Azyl-Art prezentująca różnorodne podejście do roli światła w konstruowaniu obrazu. Autorzy stosują rozmaite techniki i stylistyki.

20:00-21:00 – WSZYSTKIE UCIECZKI ZYGFRYDA. Nieopowiedziane Ziemie Zachodnie. Spotkanie autorskie z Włodzimierzem Nowakiem, autorem m.in. takich pozycji jak: „Obwód głowy” czy też „Niemiec”. Pozycji szczególnych dla mieszkańców Ziemi Odzyskanej. Ziemi dla jednych straconej, a dla innych nowej i jeszcze nie odkrytej. Organizator: Stowarzyszenie Szeroki Kąt Widzenia.


18:00-22:00 Miejski Ośrodek Sztuki, ul. Pomorska 73

18:00-21:00 – NIE MA CENNIEJSZYCH RZECZY NAD ZEPSUTE. Warsztaty Barbary Gryki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Artystka pochodzi ze wsi Końskowola. Studiowała na ASP w Warszawie. W 2019 roku uzyskała dyplom w Pracowni Działań Przestrzennych Mirosława Bałki. W swojej praktyce zajmuje się działaniami performatywnymi.

19:00-22:00 – JEŚLI NIE WIESZ JAK TO POWSTALO, TO NA PEWNO BYLI KOSMICI.

Szymon Szewczyk – autorskie oprowadzanie po wystawie. Artysta audiowizualny, scenograf, projektant, autor muzyki teatralnej i eksperymentalnej. Interesują go relacje człowieka z jego materialnym i kulturowym otoczeniem oraz poszukiwanie nieoczywistych powiązań między z pozoru odległymi zjawiskami, teorie spiskowe, kreatywna prowizorka, tymczasowość, tanie materiały, DIY, nadmiar informacji, podejrzane naukowe teksty, głupie żarty, śmiertelna powaga, śmieci, imitacje, zakłócenia, błędy, zmyślone rytuały, oswojona egzotyka, wątpliwość w uporządkowaną wiedzę o świecie.

20:30-21:20 Koncert ŁUKASZA DZIEDZICA – artysty audiowizualnego, kuratora, producenta wystaw, od niedawna malarza. Na koncie ma szereg wydawnictw dla labeli takich jak Mik Musik czy BDTA. Jego najbardziej rozpoznawalny projekt muzyczny czerpiący z estetyki techno to John Lake, a razem z Wojtkiem Kucharczykiem tworzy duet Iron Noir. Koncertował m.in. na festiwalach Unsound w Krakowie, Tauron Nowa Muzyka i Ars Cameralis w Katowicach, Supermarket Art Fair w Sztokholmie, Art Meetings w Kijowie, L’Tronica Festival w Łodzi.


18:00-22:00 Terminal08, ul. Grobla 15

PIOTR BOSACKI – WIERSZE DWUSTRONNE, kuratorka JAGNA DOMŻALSKA.

Autor jest artystą wizualnym związanym z poznańską grupą Penerstwo. Członek Grupy KOT, kompozytor i twórca filmów animowanych i obiektów. Piotr Bosacki działa na pograniczu wielu dyscyplin – muzyki, sztuki, animacji i literatury. Kuratorka wystawy: Jagna Domżalska, pracuje w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.


18:00-23:00 Bar u Bartosza, ul. Łokietka 35

BASTARIUM GĄSIORA – rzeźba – asamblaż.

Autor dzieli się z nami swoim przedstawieniem zwierząt prawdziwych i fantastycznych. Ich symbolika jest wyraźna, aczkolwiek daje odbiorcy szerokie pole do własnych interpretacji.

Artysta do swoich prac używa starego drewna, kamienia, porzuconych przedmiotów użytku codziennego, które za jego sprawą, ożywają w nowej formie.

20:00 – Spotkanie z Jerzym Gąsiorkiem.


18:00-23:00 Stowarzyszenie BAZA, ul. Śląska 58

SZLAK BY TU TRAFIŁ + PCHLI TARG.

„Szlak by tu trafił” już kolejny raz – dla jedzenia, muzyki, rozrywki, natury. Jak co roku będziecie mogli odpocząć, potupać, potańczyć. Poznacie tajniki sitodruku (każdy wróci do domu z ekologicznym upominkiem z logo wydarzenia). Tym razem będzie można też wystawić swoje stanowisko na Pchlim Targu lub upolować jakiś skarb. Dla wielbicieli płyt winylowych uruchomimy profesjonalną myjkę, która nada im nowe brzmienie. Na skraju Gorzowa, blisko natury, choć nadal w mieście (dogodny dojazd rowerem) będziecie mogli odpocząć aktywnie lub leniwie. Na miejscu czekać będzie na Was szereg atrakcji, dobra muzyka i grill. Zapraszamy z własnym prowiantem. Zagrają lokalni didżeje, odpalimy nasz potężny soundsystem a wieczorem rozpalimy ognisko – weźcie własne instrumenty 😉 Dzieciaki, zwierzaki i rowery są mile widziane. Zapraszamy na Bazę.

17:30 – Rozstawienie targowych stoisk.

18:00 – Rozpalenie grilla, serwowanie pieczonych warzyw i przysmaków także z własnych produktów.

18:00-21:00 – Warsztaty sitodruku (na własnej koszulce, torbie itp.).

18:00-23:00 – Na mobilnym soundsystemie, zagrają zaproszeni DJ’e i muzycy.


18:00-24:00 Plac Nieznanego Żołnierza („Kwadrat”), ul. Chrobrego

STACJA MOTOCYKLOWA BOANERGES. Prezentacja motocykli, promowanie wysokiej kultury motocyklowej na drogach, trzeźwości , odpowiedzialności oraz pasji motocyklowej. Klub jest od wielu lat organizatorem Motowioski na Woodstoku. Prezentacja wideo z naszych wypraw. Prezentacja motocykli, filmów dokumentalnych, promowanie etosu, trzeźwości i pasji do jednośladów.

18:00 – prezentacja motocykli,

20:00 – pokaz wideo z Woodstock Rally,

22:00 – rozmowy z odwiedzającymi,

23:00 – pokaz wideo z wypraw Boanerges.

Zaprasza Chrześcijański Klub Motocyklowy BOANERGES.


18:00-1:00 WARTOWNIA, ul. Wał Okrężny

MAGIA DRUKU 3D z HAPPY PRINT vol. 2. Rola druku 3D w przyszłości. Wykorzystanie technologii przyrostowej w wielu sektorach oraz technologia druku FDM jako forma oszczędności i ekologicznego podejścia. Przedstawimy krótką historię druku 3D, technologii FDM, DLP, SLS, SLA, jej zastosowanie w praktyce. Pokażemy wykorzystywane materiały jak metal, szkło, czekolada, a nawet lód, materiały recyklingowe, biopolimery z drobinkami drzewnymi, biodegradowalność skrobi. Zademonstrujemy sam proces i postprocessing ( usuwanie materiałów podporowych, szlifowanie, przygotowanie do malowania, malowanie technikami mieszanymi – aerograf, pędzle) obiektów. W czasie wydarzenia drukarki będą pracowały ciągle 😊.

Organizator: HAPPY PRINT.


18:00-4:00 Klub MagnetOffOn (Łaźnia Miejska), ul. Jagiełły 11

SZYMON SZYMANKIEWICZ – WYSTAWA PLAKATÓW. Autor jest jednym z najlepszych plakacistów młodego pokolenia. Charakteryzuje go minimalistyczny styl, operuje powszechnie znanymi symbolami i ich przetworzeniami. Korzysta z podstawowych kolorów, rzadko używa słów, co sprawia, że prace są równie czytelne na forum ogólnopolskim, jak i międzynarodowym. Podejmuje przede wszystkim tematy społeczne i polityczne.

22:20-23:20  CÓRY SŁOŃCA – Hanka Łubieńska i Marta Wołczecka. Choć ich drogi splatały się niejednokrotnie w rodzinnym Gorzowie, poznały się dopiero w Poznaniu. Utworzyły projekt będący duetem muzyczno-performatywnym. Ich kompozycje to śmiała podróż przez emocje na bazie tekstów Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej i muzyki eksperymentalnej.

23:30-4:00  WOLNA CHATA – czyli Acer i Soł Najs. Gorzowski kolektyw Dj’ski zaprezentuje swoją selekcję muzyki house dla koneserów i amatorów gatunku. Zaprasza Fundacja i Klub MagnetOffOn.


18:30-22:00 Lokal należący do KRUS, ul. Ogrodowa 6A (zmiana godzin otwarcia 17:00- 00:00 )

KOLEKCJA MALARSTWA ALINY ELWIRY TARKOWSKIEJ. Wystawa najnowszej twórczości artystycznej mieszkanki Gorzowa. Tematyka obrazów jest bardzo różnorodna: postacie, martwa natura, kwiaty, pejzaże, elementy architektury, abstrakcje. Technika obrazów także bardzo zróżnicowana.

Malarka najwyraźniej bawi się sztuką. Miesza style, techniki i tematykę. Wystawa będzie czynna także w dniach kolejnych.

Na wernisaż i wystawę zaprasza autorka prac- Alina Elwira Tarkowska.


19:00-22:00 Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego, ul. Łokietka 20a

ZAJRZYJ W SIEBIE. W ramach NSK 2021 Biblioteka Pedagogiczna zaprasza „nocnych wędrowców” do wspólnego spędzenia czasu podczas zwiedzania wystaw: plastycznej „Świat wyobraźni”, przygotowanej przez młodych twórców z MDK, inspirowanej freskiem Michała Anioła ze sklepienia Kaplicy Sykstyńskiej oraz fotograficznej: „ Projekcje – nic nie jest tym, czym powinno być. Zajrzyj w siebie i sam nadaj znaczenie temu, co widzisz” Moniki Kleist.


19:00-23:00 Lokal po księgarni przy ul. Hawelańskiej

CIĘŻKI na NSK-a

19:00 MONIKA ŁUCZAK wernisaż wystawy pracy dyplomowej  ,, Złoty Wiek”. Gorzowianki, absolwentki Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera,

20:00 OFF FASHION STREET – Natalia Ślizowska.  Spotkanie poprowadzi Agnieszka Kopaczyńska-Moskaluk.

22:00 Koncert na wiolonczelę, skrzypce i głos. Wystąpi Kwartet Filharmonii Gorzowskiej oraz Anna Łaniewska.


19:30-21:30 Biały Kościół, Plac Staromiejski 1

Zapraszamy serdecznie na drugą edycję wydarzenia o nazwie „Klasztorne kino”. Nazwa nawiązuje do miejsca seansu, ponieważ gościć nas będzie klasztor franciszkański. W ramach tego wydarzenia odbędzie się projekcja filmu „Jak pokonać szatana?” w reżyserii Michała Kondrata , a zaraz po nim zespół Nowonarodzeni wykona krótki koncert muzyki klasztornej, czyli pieśni nurtu religijnego.

19:30-20:00 – Koncert muzyki klasztornej.

20:00-21:15 – Seans filmu pod tytułem „Jak pokonać szatana”.

Na spotkanie zaprasza zespół muzyczno-ewangelizacyjny NOWONARODZENI.


21:00-22:00 Plac Sztuk przed Filharmonią Gorzowską, ul. Dziewięciu Muz 10

21:00, 21:30 oraz 22:00 RYTM ULICY – nawiązuje do widowiska wystawionego w Filharmonii podczas VI Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara w 2018 roku. Czterech muzyków w różnych odsłonach prezentować będą kolejne oblicza rytmu. Drzemiąca w rytmie energia, przebogate i bardzo zaskakujące instrumentarium oraz różnorodność wykonywanych utworów zadowolą wszystkich spragnionych mocnych, nie tylko muzycznych wrażeń. Na dynamiczne i niezapomniane dzięki połączeniu koncertu z performance’m widowisko zaprasza Filharmonia Gorzowska.


19:30-21:00 Sala Muzyczna – Zespół Willowo-Ogrodowy Muzeum Lubuskiego, ul. Warszawska 35

FRANCESCO BOTTIGLIERO evening. Koncert monograficzny: Daria Stachowicz – sopran, Teresa Swianiewicz – sopran, Marta Perkach – sopran, Diana Gorelikova – sopran, Aleksander Kaczuk-Jagielnik – baryton, Mariusz Monczak – skrzypce, Wincenty Krawczyk – altówka, Francesco Bottigliero – kompozytor, fortepian.


20:00-20:50 Punkt Widokowy przy Schodach Donikąd w Parku Siemiradzkiego

DROBNE NIEPOKOJE. Koncert nowego zespołu legendarnej gorzowskiej sceny, która wydała na świat Weś To Zgaś, Kawałek Kulki, Żółte Kalendarze, Orzeł i Reszka czy UL/KR i inne. Po rożnych, burzliwych perypetiach Wojciech Brożek i Magda Turłaj wracają na scenę jako duet z nowym przebojowo-nostalgicznym materiałem.


20:00-22:00 Klub SORPRESA, ul. Składowa 11

SALSA KUBAŃSKA. Promocja kultury kubańskiej, a  w szczególności muzyki i tańca. Zaprezentowanie salsy jako tańca solowego, w parach, jak również w formie ruedy de casino. Zaprasza Grupa Taneczna „Sorpresa”.


20:00-1:00 SEJF, skwer i foyer Łaźni Miejskiej, ul. Jagiełły 11

22:00-23:00 – NAKARMIĆ KAMIEŃ. Muzyczne słuchowisko w wykonaniu Julii Adamczyk, Macieja Parady i Mateusza Rosińskiego, na podstawie wybranych tekstów z książki Bronki Nowickiej.

23:00-00:00 – Koncert DAWIDA GĄSIORKA. Artysta wizualny i muzyk, zajmujący się różnymi technikami związanymi z filmem analogowym i fotografią, konstruując swoje obrazy tak, aby były integralne z warstwą dźwiękową.

Wystawa prac fot. JANUSZA DONATOWICZA. Zaprasza Fundacja Wspierania Kultury DYM OFICYNA.


20:30-21:00 Studnia Czarownic, ul. Hawelańska

BURNING HEARTS – pokaz ognia w wykonaniu grupy kuglarskiej.


20:30-21:30 Stary Rynek – scena plenerowa „Dobry Wieczór Gorzów”

KROKE – koncert krakowskiego zespołu z gatunku etno world music. Porusza się w stylistyce muzyki klezmerskiej, bałkańskiej i orientalnej, a także jazzu tworząc swój własny, charakterystyczny styl.

Zaprasza Jazz Club POD FILARAMI.


21:00-22:00 Amfiteatr MCK, Park Siemiradzkiego

ZAMILSKA – Jej twórczość nawiązuje do brudnych i nieprzyjaznych brzmień muzyki industrialnej i etnicznej. Muzyka była wykorzystywana m.in. na pokazie Diora. Drugi album, będący ścieżką dźwiękową do gry Ruiner, otrzymał nominację do Fryderyków 2017 w oraz nagrodę Digital Dragons 2018 za najlepszą ścieżkę dźwiękową. Twórczość Zamilskiej rekomendował m.in.  Iggy Pop oraz Nine Inch Nails. Wyprodukowany przez nią utwór Pauliny Przybysz „Dzielne kobiety” wszedł w skład wyróżnionej Fryderykiem 2017 płyty „Chodź tu”. Remiksowała m.in. Ritę Pax, The Dumplings, Natalię Fiedorczuk, Quebonafide czy Marię Peszek.

„New Ancient 2” – wystawa obrazów Łukasza Kłodzińskiego inspirowanych sztuką starożytnej Grecji zestawioną ze współczesnymi technikami, wykorzystującymi aerograf, szablony, aerozole.  Organizator: Miejskie Centrum Kultury.


20:30-22:00 ul. Teatralna 9, Ogród przy Teatrze im. J. Osterwy

DUETY PRZY FONTANNIE. Wystąpią aktorzy Teatru wraz z zespołem muzycznym. Śpiewając w duetach zaprezentują wspaniałe polskie utwory. Usłyszymy m.in. „Godzina miłowania”, „Będziesz moja Panią”, „Nigdy więcej”. Scenerią koncertu będzie nasz przepiękny odnowiony ogród

i multimedialna fontanna, na której wyświetlimy filmy o teatrze i Gorzowie. Na wyjątkowy wieczór zaprasza Stowarzyszenie Widzów Gorzowskiego Teatru.


21:00-23:00 Plac Grunwaldzki

ZAKĄTEK ŁAGODNEGO BRZMIENIA Part 2 – koncert “wahadłowy”

Druga odsłona koncertu wahadłowego. Jedna publiczność . Dwa zespoły i „Machina Poetycka”. Trzy sceny. Zaczynamy o  21.00 gramy bez przerwy do 23.00. Zagramy piosenki, ballady z gatunku szeroko rozumianej „poezji śpiewanej”. W programie znajdą się utwory takich artystów jak: B. Okudżawa, J. Brel. G. Brassens, L. Cohen, M. Grechuta , Czerwony Tulipan oraz wiersze i limeryki polskich poetów.

Dlaczego koncert „wahadłowy” ? Otóż to publiczność będzie stanowić swoiste „wahadło” koncertu. Trzy sceny rozmieszczone będą po trzech stronach widowni

Zespoły zagrają, każdy na swojej scenie, po dwa sety, 30 minutowe. Koncert rozpocznie się na scenie nr 1 (Machina Poetycka) i przejdzie bez przerwy na scenę numer 2 (5 Pora Roku), potem scenę 3 (JAREK PIKUŁA z zespołem), by znów powrócić na scenę numer 1 itd. Całość zakończy wspólne odśpiewanie jednej z pieśni, wybranej przez publiczność z całego koncertu. Zaśpiewamy z  dwóch scen wraz z publicznością.  Publiczność aby wysłuchać koncertu będzie musiała niczym „wahadło” podążać za muzyką dobiegającą z odpowiedniej sceny. (ustawiać się do sceny na której rozpoczyna się koncert) Ot taka interaktywna zabawa.


22:00-23:30 Trawnik przy Miejskim Ośrodku Sztuki, ul. Pomorska 73

AMERYKAŃSKI FILM REKLAMOWY NOCĄ. Plenerowy seans najlepszych amerykańskich reklam edycja 2020 z kolekcji MoMA w Nowym Jorku. Zaprasza DKF Megaron (w razie deszczu pokaz odbędzie się na sali).


22:00-3:00 Punkt Widokowy przy Schodach Donikąd w Parku Siemiradzkiego

MULTIMEDIALNY PARK – to instalacja oparta na światłach oraz animacjach komputerowych wpisujących się w otaczającą punkt widokowy zieleń oraz architekturę miejsca. Dodatkowo pozwoli ona na wejście w interakcję przez odwiedzających ją gości. Projekcje wzbogacone będą muzyką prezentowana przez dj’ów Stowarzyszenia Pozytyvka.


22:00-4:00 CKN Centrala, ul. Spichrzowa 1

SubKulturNachtSzlag – w programie:

VJ Pathfinder – Performance audiowizualny – video mapping,

SEAE DEEPER – Pokaz kostiumów scenicznych i scenografii  Żanety Karg,

MEZONY I PŁOMIENIE – Premiera filmu Konrada Klisowskiego,

Akwarele ANNY BUKARTYK.

Kolaże AGNIESZKI DOBRZYŃSKIEJ.


Dodatkowa atrakcja

BIKE CAFE – jedyna w Lubuskim Mobilna Kawiarnia Rowerowa. Wzmocni percepcję i postawi na nogi

w trakcie pokonywania Szlaku (Stary Rynek i okolice).


Odpowiedzialność organizatorów

Organizatorzy poszczególnych wydarzeń są w pełni autonomicznymi podmiotami. Odpowiadają za stronę artystyczną i organizacyjną oraz za przestrzeganie odpowiednich do działań obostrzeń sanitarno- epidemiologicznych.

Europenian flag

.