„Projekt 760”! Album z okazji 760 lecia miasta

Dodano: 31 lipca 2017
 

Takiego albumu jeszcze nie było i pewnie długo,długo nie będzie! W sobotę długo oczekiwana premiera płyty „Projekt 760”! Album z okazji 760 lecia miasta nagrało około 300 uczniów. Na krążku znajdzie się 16 utworów.

Sesje nagraniowe odbyły się w marcu i kwietniu w 17 gorzowskich szkołach podstawowych. Podczas 2 godzinnych(!) spotkań młodzi wykonawcy tworzyli teksty do których następnie tworzyli melodie. Muzykę skomponowało trio: Magda Turłaj, Maurycy Kiebzak-Górski oraz Wojciech Brożek, którzy na codzień są związani z zespołem Żółte Kalendarze. „To było niesamowite doświadczenie. Poziom zaangażowania, kreatywność i spontaniczność uczestników była na najwyższym poziomie” – mówi Brożek, który dodaje, że jest to pierwsze tego typu wydawnictwo w Polsce.

Płyta w nakładzie 1000 sztuk będzie dostępna podczas Dni Gorzowa w punkcie Biura Promocji Miasta na Moście Staromiejskim 2 lipca. Będzie można ją nabyć bezpłatnie (do wyczerpania zapasu). Album będzie dostępny w sieci 1 lipca od 20.35! Premiera klipu promującego płytę będzie miała miejsce 1 lipca na scenie głównej Dni Gorzowa o godz. 20:30 też przed koncertem zespołu Bajm.

Tracklista:
1. G9 / mam przyjaciela, który nigdy nie opuści mnie
2. MUSIC STAR SZKOLNIAKI/ cudowna rzeka
3. MISJA URODZINY / to oczywiste
4. ZŁOTE GITARY/ zamieszkaj w Gorzowie
5. ŚPIEWAJĄCA 15-ka/ na rowerze
6. RAPPAJĄKI/ super uczucie
7. OGNISTE CZACHY I CHOMIKI/ nic sie w Gorzowie nie psuje
8. MROCZNE OCZY/ smok obibok
9. GRUPA 18+/ nie chce wyjeżdżać
10. KOSMICZNE ZAWARCIE/ zero, zero t
11. MONNNTESSORRIIIII/ cały Gorzów
12. GRUPA SEZAMKOWA/ grupa sezamkowa
13. ZAKRĘCENI/ karuzela
14. LAMOROŻCE/ i love you Gorzów
15. WIELKI DUET/ dawaj, dawaj
16. GORZOWSKIE JEDYNECZKI/ do 13 śpię

Wydawcą krążka jest Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie

Europenian flag

.