Przedstawiamy jurorów GOF 2020

Dodano: 22 listopada 2020
 

Jak zawsze staramy się by jurorami były doświadczone osoby z branży muzycznej, czynni muzycy, przedstawiciele agencji koncertowej – jednym słowem ludzie czujący muzykę. Oto tegoroczna trójka jurorów:

ZAMILSKA

zdjęcie Zamilska juror

fot. Filip Skronc.

– kompozytorka i producentka muzyki elektronicznej dwukrotnie nominowana do nagrody „Fryderyk”. Grał jej utwory w BBC sam Iggy Pop, ale też Mary Anne Hobbs i Tom Ravenscroft. Jej „FuckFray” Nine Inch Nails umieściło na swojej oficjalnej playliście muzycznych rekomendacji na Spotify. Jej muzyka pojawiała się na wybiegu u DIORa (2015) i grze komputerowej RUINER (soundtrack nagrodzony statuetką DIGITAL DRAGONS 2018), ale też w nagrodzonym w Cannes krótkometrażowym „Najpiękniejsze Fajerwerki Ever” Aleksandry Terpińskiej. W 2018 Remix utworu Gazelle Twin w wykonaniu ZAMILSKIEJ zasilił ścieżkę dźwiękową serialu ABC „How to Get Away With Murder”. ZAMILSKA stworzyła też muzykę na potrzeby filmu „Turyści”. Na swoim koncie ma debiut producencki: utwór Pauliny Przybysz. Ich „Dzielne Kobiety” znalazły się na płycie za którą Przybysz otrzymała statuetkę FRYDERYK 2017. ZAMILSKA chętnie tworzy dla i z innymi artystami: remix utworu “Cages” znalazł się na wydawnictwie z remiksami samej Pauli Temple, a do zremiksowania jednego ze swoich przebojów zaprosiła również Zamilską grupa Editors (remiks “Black Gold”). Warto wspomnieć kolaborację z Nosowską przy „POWROTY” ELECTRONIC BEATS, czyli remix „Jeśli Wiesz Co Chcę Powiedzieć”, ale też z Marią Peszek- remix utworu „Sorry Polsko”. Na zaproszenie radiowej Czwórki narodziła się współpraca z Quebonafide i ich wspólny utwór „Święty Spokój”. W 2017 ZAMILSKA była częścią Orkiestry Męskiego Grania. Wielkim wyzwaniem dla artystki było stworzenie oprawy muzycznej do pokazu mody „Hold the Rivers” projektanta Michała Szulca, a spełnieniem marzeń- prowadzony od 2017 roku własny program „Nocny TransPort” emitowany w co drugą środę w radiowej Czwórce. Dyskografia: Untune (2014), Undone (2016), Uncovered (2019).

PAWEŁ WALICKI

zdęecie Paweł Walicki juror

– właściciel i dyrektor zarządzający ART2 MUSIC. Od 2009 wraz z kilkuosobowym zespołem, prowadzi własną agencję artystyczną i niezależne wydawnictwo płytowe. W tym czasie Artyści związani z ART2 Music byli wielokrotnie wyróżniani prestiżowymi nagrodami jak Paszport Polityki, Fryderyk oraz Nagroda Im. Grzegorza Ciechowskiego dla Julii Marcell (2011), nagrody Fryderyka dla Fisz Emade Tworzywo (2014) oraz zespołu Voo Voo (2014). Płyty wydane przez ART2 Music uzyskały status Złotych i Platynowych Płyt: Waglewski Fisz Emade „Matka, Syn, Bóg” (Platynowa Płyta – 2013), Fisz Emade Tworzywo „Mamut” (Platynowa Płyta – 2015), Voo Voo „Dobry Wieczór” (Złota Płyta – 2016), Fisz Emade Tworzywo „Drony” (Platynowa Płyta – 2017).

JAKUB KNERA

zdjęcie Jakub Knera juror

fot. Renata Dąbrowska.

– dziennikarz, kurator. Twórca strony noweidzieodmorza.com, współpracuje z Tygodnikiem Polityka, Magazynem Szum i Radiowym Centrum Kultury Ludowej. W ramach działań Fundacji Palma tworzy interdyscyplinarne projekty, najczęściej osadzone w kontekście gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz.

Europenian flag

.