Przystań dla Tańca

Dodano: 30 czerwca 2015
 

Przystań dla Tańca

Od 2 lipca na gorzowian czeka prawdziwa uczta taneczna, która potrwa do 6 lipca. Rozpocznie się XXII Międzynarodowy Festiwal Przystań dla Tańca Gorzów 2015.

Międzynarodowy Festiwal Tańca, organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury, od wielu już lat jest ważnym punktem na tanecznej mapie Polski i świata. Nie od dziś też wiadomo, że sam Gorzów jest swoistą kuźnią młodych artystów, tańczących w gorzowskich zespołach i specjalizujących się w różnych technikach tańca. I to oni właśnie rozsławiają miasto na różnego rodzaju festiwalach w kraju i za granicą. Raz w roku to właśnie Gorzów i jego Festiwal stają się miejscem spotkania – przystanią dla najlepszych grup artystycznych.

Po ubiegłorocznej ludowej formie Folk Przystań przyszedł czas na kolejną jego odsłonę. Tegoroczna edycja Festiwalu pod nazwą PRZYSTAŃ DLA TAŃCA skupiać będzie zespoły różnych form i stylów tanecznych od baletu przez taniec jazzowy, modern, taniec współczesny aż po taniec uliczny.

Co jest niewątpliwym walorem gorzowskiego festiwalu? W odróżnieniu od tak popularnych ostatnio w Polsce jednodniowych konkursów ten Festiwal stawia nie tylko na liczbę uczestników i różnorodność, ale na prawdziwą integrację środowisk tanecznych. W ciągu kilku dni młodzi artyści i ich instruktorzy, oprócz zdrowej rywalizacji, będą mieli okazję poznać się, wymienić doświadczenia, a przede wszystkim wspólnie zaprezentować się gorzowskiej publiczności aż 3 razy: podczas prezentacji konkursowych: w tanecznej wariacji na bulwarze Zachodnim i na Koncercie Galowym. Gospodarze tegorocznej edycji – Zespół Artystyczny „Buziaki” i Zespół Tańca „Aluzja” – zapewniają o wysokim poziomie technicznym i ciekawych propozycjach choreograficznych. Najsilniejszą grupę stanowić będą zespoły młodzieżowe reprezentujące kategorię tańca współczesnego. Artystów, walczących o festiwalowe trofea – Złotą, Srebrną i Brązową Przystań – oceniać będzie czteroosobowe jury: Jadwiga Kowaleczko – wieloletni dyrektor Festiwalu, Ewa Aksamitowska – tancerka, pedagog tańca i repertuaru klasycznego, Leszek Rembowski – tancerz, choreograf i pedagog tańca historycznego, charakterystycznego i ludowego, od lat związany z Festiwalem, Anna Maria „Ryfa” Wilczkowska – tancerka specjalizująca się w stylach ulicznych hip-hop i house.

Festiwal realizowany przy pomocy finansowej Miasta Gorzowa Wlkp., Marszałka Województwa Lubuskiego, Kuratorium Oświaty i Wychowania.

Współorganizator: Miasto Gorzów Wlkp., Miejskie Centrum Kultury, CEA-Filharmonia Gorzowska, Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Patronat honorowy: Rzecznik Praw Dziecka, Wojewoda Lubuski, Marszałek Województwa Lubuskiego, Lubuski Kurator Oświaty

Patronat medialny: Radio ESKA, TVP Gorzów, Gorzowskie Wiadomości Samorządowe. Tylko Gorzów, Gorzów24.pl, Echo Gorzowa, gorzow.com

PROGRAM KONCERTÓW XXII Międzynarodowy Festiwal PRZYSTAŃ DLA TAŃCA Gorzów 2015

2 lipca, godz. 19.00, Amfiteatr
Inauguracja Festiwalu, koncert „Przystań dla tańca”
Wystąpią: „Buziaki”, „Aluzja”, „Mali Gorzowiacy”, „Kontra-Mini”, „Fart”, Parkieciarnia

3 lipca, godz. 16.30, Filharmonia Gorzowska
Przegląd konkursowy

4 lipca, godz. 17.00, bulwar Zachodni
„Taneczna Przystań dla Papai”

5 lipca, godz.19.00, Amfiteatr
Koncert Galowy

Bilety (5 zł i 10 zł) na koncerty 2 i 5 lipca do nabycia w Młodzieżowym Domu Kultury i w kasach Amfiteatru przed koncertem.

Dostępne też będą BILETY RODZINNE.

Europenian flag

.